Манчестър Юнайтед изхвърли два гола преднина в равенството на Галатасарай в Шампионската лига
Breaking News | 2023-11-30 | 06:15:04

Надеждите на Манчестър Юнайтед в Шампионската лига висят на косъм, след като хората на Ерик тен Хаг се сринаха в хаотично, вълнуващо равенство 3-3 на разцепваща ушите вечер в Галатасарай.

След като загубиха три от четирите си двубоя от група А, Червените дяволи знаеха, че поражението в Истанбул ще погаси надеждите им да стигнат до фазата на директните елиминации с игра в запас.

Юнайтед избегна загуба, но увеличи преднината си от два гола в една невероятна вечер в Истанбул, което означава, че техните надежди за нокаут ще изчезнат, ако Копенхаген победи Байерн Мюнхен в късните мачове в сряда.

⏹️ Завършва изцяло в Истанбул.#MUFC || #UCL

— Манчестър Юнайтед (@ManUtd) 29 ноември 2023 г.

Това беше дива, забързана среща подобаващо на кампания в Шампионска лига, изпъстрена от голове, лудост и грешки.

Разтърсващият Рамс Парк стана свидетел на мечтания Юнайтед да започне задъхан мач, като Алехандро Гарначо завърши добър отборен ход, преди Бруно Фернандеш да изстреля още повече гостите напред в 18-ата минута.

Ударът от фаул на Хаким Зиех твърде лесно победи Андре Онана, за да даде надежда на Галатасарай, която Скот Мактоминай изглежда угаси, когато отбеляза в 55-ата минута.

Но Юнайтед, не за първи път в група А, се провали, след като викът на Онана позволи на Зиех да отбележи още един свободен удар, преди резервата Керем Актуркоглу да изравни с гол.

Фернандес уцели гредата от разстояние, а Факундо Пелистри някак си не успя да отбележат гол, докато гостите обсаждаха вратата на Галатасарай, като равенството ги остави на дъното в група А и бяха изправени пред ранно отпадане от Шампионската лига.