Манчестър Юнайтед изненада с 3-0 като Борнемут разби Олд Трафорд дук
Снимка: theguardian.com
The Guardian | 2023-12-09 | 19:45:48

Джейми Джаксън на Олд Трафорд@JamieJackson___събота, 9 декември 2023 г. 12.18 EST Последна промяна на събота, 9 декември 2023 г. 12.21 EST

Имаше ликуване за Борнемут и пурпурен срам за Манчестър Юнайтед, който щеше да е още по-лош, ако късният удар на Данго Уатара не беше изключен, чрез VAR, поради играта с ръка на същия играч. Но не се заблуждавайте, отборът на Ерик тен Хаг беше тълпа, напомняща за Юнайтед от дните на кучетата при неговия предшественик Оле Гунар Солскяр, така че при последния съдийски сигнал освиркванията, които ги посрещнаха, не бяха изненада.

Вторият гол на Борнемут в 67-ата минута уби тима на Тен Хаг по пътя към първата победа на гостите на Олд Трафорд. Хлабав пас на Люк Шоу беше пресечен от Черешките, които се движеха нагоре. Доминик Соланке подаде Маркъс Таверние отляво и когато той вдигна топката, Филип Билинг, наскоро влязъл като резерва, вкара запомнящ се удар с глава.

По-лошо. , ако беше възможно, трябваше да последва, когато дрипавата група на Ten Hag допусна нов въздушен гол. Този път Маркос Сенси беше гостът, чийто удар с глава преодоля Андре Онана, този път отляво на вратаря на Юнайтед.

Част от домакинската подкрепа напусна веднага, за радост на пътуващите фенове.

Всичко това последва попадението на Доминик Соланке в петата минута – той можеше да има още един към края – и означаваше, че с последния съдийски сигнал Борнемут бе взел общия си гол тук от пет до осем при посещение в седма лига. Резултатът оставя Юнайтед с голова разлика от минус три от девет победи и седем поражения и засилва усещането за този отбор на Ten Hag като за енигма.

Самият мениджър може лично да признае че няма никаква представа кой ще се появи в деня на мача. Ще бъде ли хлъзгавата единица, която администрира поражението с 2-1 от Челси тук в сряда? Или безвкусните сомнамбули, които никога не успяха да убедят от момента, в който Соланке обърна центрирането на Луис Кук отдясно?

Този следобед беше второто. За Борнемут обаче всичко е розово, тъй като те взеха 13 точки от последните 15 налични.