Манчестър Юнайтед преодоля още неуспехи в защитата, за да победи пропускащия Шеф Юнайтед
Breaking News | 2024-04-24 | 23:26:20

Бруно Фернандеш показа капитанско представяне, за да спаси червените очи на Манчестър Юнайтед срещу най-низшия Шефилд Юнайтед, вкарвайки два гола и осигурявайки още един гол при обратната победа с 4-2 за Ерик тен Неправилната страна на Хаг.

Три дни след измъчителното полуфинално триумфиране на ФА Къп срещу отбора от Чемпиъншип Ковънтри, Червените дяволи се измъчиха срещу друга страна, която ще играе във второ ниво през следващия сезон.

Отборът на Тен Хаг, който е под обстрел, трябваше на два пъти да излезе отзад срещу обречените Блейдс на Крис Уайлдър, преди дубълът на Фернандес да вдъхнови края на серията от четири мача без победа на домакините във Висшата лига, за да ги изкачи до шесто място.

Домакините бяха започнали достатъчно ярко, имайки 83 процента притежание на топката и 11 опита, преди Джейдън Богъл да се възползва от грешка на Андре Онана и да открие резултата пред слисания Стретфорд Енд.

Хари Магуайър бързо изравни срещу бившия си клуб, само за Блейдс да се върнат напред чрез Бен Бреретън Диас в началото на второто полувреме.

Фернандес завърши наравно домакините изравняват от място, след като Блейдс допуснаха 90-и гол за сезона – най-много досега в сезон от 38 мача във Висшата лига – и още предстояха. ракета от 25 ярда, преди да настрои Расмус Хойлунд да добави още четири минути по-късно.

Спортният директор на Ineos Дейв Брейлсфорд гледа мача до новоназначения технически директор на Юнайтед Джейсън Уилкокс на Олд Трафорд, където бяха домакините отново без поредица от играчи поради контузия.

Те направиха две промени от победата с дузпи срещу Ковънтри и Блейдс направиха четири промени в нощта, когато младият Оливър Арбластър получи капитанската лента за първи път.

Рекордът за отбелязани голове в сезон от 38 мача е счупен!