Манчестър Юнайтед се бори за нулево равенство на Анфийлд, докато Ливърпул отстъпва
Breaking News | 2023-12-17 | 21:40:49

Провалът на Ливърпул да отбележи за първи път от април им коства първото място във Висшата лига, тъй като Манчестър Юнайтед си осигури нулево равенство, за да лиши вечните си съперници от клуб рекорд.

Отборът на Ерик тен Хаг успя там, където 34 предишни съперници не успяха да задържат отбор, който завърши мача с петима атакуващи играчи на терена и Трент Александър-Арнолд, играещ като централна опорна точка.

>

Гостите сами предложиха малко като заплаха, тъй като тяхната голова суша на вражеска територия се удължи до 507 минути, продължавайки пет години назад, но те поне спряха кръвоизлива, който ги накара да допуснат 21 пъти в последните пет срещи у дома и навън.

В това отношение контролираният шеф на Юнайтед може да се успокои малко и техните поддръжници ще бъдат също толкова щастливи и двете отричат ​​Ливърпул да си възвърне първото място, след като Арсенал се придвижи напред по-рано през деня и също сложи край на 100-процентовия си домакински рекорд.

По-малко впечатляващ беше противоречивият двоен жълт картон на Диого Далот, който изгони в добавеното време.

Сега това е само една победа от шест за гостите и представянето в защита като това няма да ги доближи до челната четворка.

Ten Hag също трябва да намери начин да отключете потенциала на лятното подписване на стойност £72 милиона Расмус Хойланд, който отбеляза единствения точен удар на Юнайтед в 67-ата минута.

Неговият колега от Ливърпул Юрген Клоп ще бъде дори още по-разочарован, че отборът му не реализира своите доминация – те имаха 34 удара в мача – в нещо повече от точка.

След неотдавнашните късни бягства срещу Фулъм и Кристъл Палас тук нямаше ужилване в опашката, всъщност имаше много малко ужилване през цялото време, тъй като Дарвин Нунес никога не изглеждаше като край на нулева серия, която сега се разпростира до седем мача.

Докато Мохамед Салах се обръщаше и се трудеше, дори неговия mercurial уменията не успяха да отключат отдадената защита на Юнайтед, което доведе до един от най-добрите дни на вратаря Андре Онана.

Пред най-голямата им посещаемост от половин век – 57 000, след като най-високото ниво на трибуната на Анфийлд Роуд беше отвори – Ливърпул установи доминацията си през първите пет минути, печелейки корнер след 15 секунди по пътя към 89 процента притежание и два удара.

Те обаче не успяха да превърнат това в нещо съществено, след като Софян Амрабат изчисти пряк свободен удар на Костас Цимикас точно на ярда от собствената му врата и разтягащият се Нунес не успя да достигне паса на Салах с топката.

Натискът, под който бяха подложени Юнайтед, беше типичен от Антони, който прехвърли топката извън играта като цел Далот изтича покрай него.

Тесната задна четворка на Юнайтед даде на домакините си достатъчно пространство, но въпреки че Александър-Арнолд и Салах редовно се озоваваха в тези зони, те не бяха достатъчно ефективни.

Онана не успя да удържи полуразчистването на Люк Шоу и ударът на Салах бе отразен встрани, но се справи много по-добре при преобръщане на удара с глава на Върджил ван Дайк.

Салах избра да стреля слабо, вместо да подаде към припокриващия се Цимикас в рядка грешка в преценката, която отразяваше полувремето, което имаше много удари, най-много срещу Юнайтед през първото полувреме от пет години, но малко истинска заплаха.

В този аспект планът на Юнайтед проработи и след като Александър-Арнолд, който направи своевременно предизвикателство срещу Алехандро Гарначо, докато той се спускаше към вратата, вкара страничната мрежа, Клоп премина към 4-4-2 със своя хибрид десният бек се премести на пълен работен ден в централната халфова линия, а Салах се разгърна нагоре.

Това доведе до незабавна промяна с ниския пробив на Александър-Арнолд точно встрани и Онана отблъсна удара на Салах и нанесе удар на Луис Диас.

Между изолираният Хьоланд намери гърдите на Алисон Бекер с вратаря за победа.

Юнайтед смениха Гарначо с Маркъс Рашфорд, докато Клоп смени отново, този път за 4-2 -3-1 с разгърнати атакуващи таланти на Къртис Джоунс и Харви Елиът.

Въпреки това, най-близо до излизането от задънената улица беше резервата Джо Гомес, който намери страничната мрежа.

Нещата завършиха на странна нотка с гнева на Далот, защото решението беше против него, което доведе до две предупреждения в рамките на няколко секунди.