Манчестър Юнайтед спечели Купата на Англия, след като победи съперника си Манчестър Сити с 2-1 във финала на Уембли
Снимка: skynews.com
Sky News | 2024-05-25 | 18:00:20

Коби Майноо след това удвои преднината на Юнайтед девет минути по-късно с клиничен завършек.

Точно преди това бе отменен гол когато Маркъс Рашфорд отбеляза, но Гарначо беше оценен като засада.

Джереми Доку върна един гол за Сити в края на второто полувреме, но Юнайтед успя да си осигури победа и да отмъсти за поражението си във финала за ФА Къп от миналия сезон .

Победата означава, че отборът, който завърши осми във Висшата лига този сезон и на 31 точки зад шампиона Сити, си осигури място в Лига Европа.

И победата идва на фона на спекулации, че мениджърът на Юнайтед Ерик тен Хаг ще бъде уволнен след разочароваща кампания във вътрешното първенство.

Ако Юнайтед беше загубил финала, те изобщо нямаше да присъстват в Европа през следващия сезон.

Тази извънредна новина се актуализира и повече подробности ще бъдат публикувани скоро.

Моля, опреснете страницата за най-пълната версия.

Можете да получавате известия за извънредни новини на смартфон или таблет чрез . Можете също да следвате или да се абонирате за нашия, за да сте в крак с последните новини.

Източник: skynews.com