Манчестър Юнайтед спечели полуфинала за Купата на Англия с дузпи след зашеметяващо завръщане на Ковънтри
Breaking News | 2024-04-21 | 20:16:49

Манчестър Юнайтед оцеля след всемогъща уплаха, за да премине към финала за Купата на Англия с дузпи, след като Ковънтри не успя да постигне сензационна победа за завръщане на Уембли.

Капитанът на Скай сините Бен Шийф изпрати решаващия удар над напречната греда, оставяйки Расмус Хойлунд да спечели, но мачът ще бъде запомнен с трите гола в последните 20 минути от отбора на Чемпиъншип, когато те се възстановиха от загубата с 3-0 за да форсират продължения.

Отборът на Ерик тен Хаг беше с три повече и успя да стигне до финала на 25 май след голове на Скот Мактоминей, Хари Магуайър и Бруно Фернандес, които ги насочиха към това, което на този етап изглеждаше рутинна победа.

Но отборът на Марк Робинс, който е осми във второто ниво, се върна с рев с възстановяване, което почти не вярваше.

Първо, Елис Симс реализира центриране на близката греда в 70-та минута, за да направи 3-1, след това ударът на Калъм О'Хеър се намеси в Аарън Уан-Бисака, за да разтърси Юнайтед и да предизвика неистов удар.

След това цари хаос сред защитата на Тен Хаг, тъй като те се вкопчиха опасно в преднината си, докато три минути след добавеното време Уан-Бисака не се справи в наказателното поле, давайки на Хаджи Райт шанса да напише една от страхотните истории за ФА Къп дузпата.

Изпращайки Онана в грешната посока, той хладнокръвно отведе мача до продължения.

Ковънтри смятаха, че са си осигурили зашеметяваща победа, когато Виктор Торп превърна центрирането на Райт в в последната минута на продълженията, преди кратката радост на Ковънтри да бъде потушена от преглед на ВАР за засада.

Юнайтед печелят. Нашето невероятно @EmiratesFACup пътуване е към своя край.

❌✅✅✅✅
✅✅❌❌

— Ковънтри Сити (@Coventry_City) 21 април 2024 г.

Зашеметяващо равенство за купата в крайна сметка беше решено с дузпи, Сноп стреля във феновете на Юнайтед, докато Ковънтри не успя да постигне успех.

Юнайтед имаше първият шанс след шест минути. Онана прати топката към границата на наказателното поле на Ковънтри, където Фернандес чакаше да я хвърли към пътя на Алехандро Гарначо, който се протегна, но успя само да я насочи широко. Ударният пас от 60 ярда на Каземиро беше брилянтен в неговата крачка, преди да нанесе удар встрани от гредата на Брадли Колинс.

Ковънтри се бореха да излязат от собствената си половина и голът за Юнайтед изглеждаше въпрос на време.

То пристигна след 23 минути, когато Гарначо получи топката отдясно и даде пас на припокриващия се Диого Далот. Неговата ниска топка намери Мактоминей, който се отмъкна от защитника си, за да вкара 10-ия си гол за сезона практически от линията.

Ковънтри най-накрая заплаши пет минути преди полувремето, Джош Екълс се освободи отдясно от наказателното поле и опасно центриране в полето от шест ярда.

Изглеждаше, че е насочено към крака на Симс, преди Далот смело да се намеси, за да изчисти за Юнайтед с атакуващ удар.

Рашфорд измъкна страхотно спасяване от Колинс моменти преди почивката и в този момент изглеждаше, че Ковънтри ще изкара полувремето само с гол изоставане.

Но защитата им не можа да издържи и от получения корнер Магуайър избяга от вниманието на всички в небесносиньо и заби с глава в долния ъгъл за 2-0.

Битката изглеждаше изчезнала от Ковънтри в часовете когато Фернандес вкара чрез отклоняване, за да направи три.

Жоел Латибодиер първоначално дерайлира Рашфорд, докато търсеше място за стрелба, но топката се изплъзна извън контрола на защитника и пристигна в краката на капитана на Юнайтед, който я удари в мрежата чрез нещастния Боби Томас.