Манчестър Юнайтед унизен след главоломна победа на Палас
Breaking News | 2024-05-06 | 23:25:34

Майсторски клас на Майкъл Олизе помогна на Кристъл Палас да направи първия в историята дубъл във Висшата лига над Манчестър Юнайтед и да причини още нещастие на отбора на Ерик тен Хаг с поражение с 4-0 в Южен Лондон.

Олизе беше свързван с лятно преминаване към Олд Трафорд и вилнее на Селхърст Парк с ослепителна игра, отбелязвайки два гола, за да стигне до девет гола в 12 старта в лигата този сезон.

Две искрящи усилия на Олизе в 12-ата и 66-ата минута записаха този последен превъзходен резултат за отбора на Оливър Гласнър, като Жан-Филип Матета и Тирик Мичъл също бяха точни, за да направят четири победи от пет за Палас.

Това беше още едно съжаляващо представяне за Ten Hag, но Джони Еванс и Каземиро получиха гореща нощ.

Засегнатият от контузии Юнайтед спечели само два от последните си 10 мача в лигата и може да бъде определен за най-слабия в историята Premier Финал в лигата.

Юнайтед падна до осмо място след победи за Нюкасъл и Челси през уикенда, докато списъкът с контузени на клуба се увеличи с Хари Магуайър и Бруно Фернандес, които не бяха на разположение за този сблъсък.

Еванс беше достатъчно готов да започне, но изтърпя нервно отваряне и трябваше да блокира ранен удар на Олис след собственото си лошо изчистване, преди Палас да поиска дузпа, когато Еванс предизвика Мичъл в зоната.

Рефер Джаред Гилет, който носеше малка камера за този мач, за да помогне да се вникне в изискванията на висшето съдийство, игнорира призивите.

Въпреки това страната на Ten Hag не обърна внимание на предупреждението колко опасен може да бъде Olise той наруши резултата в 12-ата минута.

Олизе изскочи от Кристиан Ериксен и остави Каземиро проснат на пода до централния кръг, преди да нанесе удар в долния ъгъл, след като получи свободата на Селхърст Парк от защитата на Юнайтед назад

Това беше прекрасно усилие на Олизе, но едно забравено за гостите и знак за предстоящи неща.

Още две усилия на Олизе бяха отблъснати, един случайно от своя съотборник Матета, преди Андре Онана да спаси след нов добър ход на Палас.

Юнайтед получи кратък отговор с пряк свободен удар на Ериксен, отразен и те вкараха топката в мрежата чрез Каземиро с глава след 27 минути, но бе отсъден, тъй като Расмус Хойлунд нахлу във вратаря на Палас Дийн Хендерсън.

Решението изглеждаше правилно, въпреки че Тен Хаг изглеждаше объркан, когато обсъждаше с четвъртия съдия Греъм Скот на тъчлинията .

Пет минути преди полувремето и празничното пътуване на Юнайтед до столицата станаха все по-лоши.

Еберечи Езе и Крис Ричардс комбинираха и последният подаде към Матета, който ускори далеч от Евънс твърде лесно и отприщи мощен удар в покрива на мрежата за осмия си гол в девет изяви.

Юнайтед трябваше да изчака до 51-та минута, за да отправи първия си удар към вратата, но Антони 22-ярдова игра беше рутинна за Хендерсън.

Касемиро бе отменен още един гол 60 секунди по-късно, когато чукна отскочилата топка след удар с глава срещу греда. Импровизираният централен защитник беше излязъл в засада преди свободния удар на Ериксен.

Тези мимолетни набези за Юнайтед само за момент прекъснаха шоуто на Олизе, тъй като умението му трябваше да доведе до трети гол за Палас, но Езе се изви встрани.

Мичъл беше следващият, който се приближи, когато Онана осуети опитът му за почти греда, преди Уил Хюз да получи удар от полуволе.

Почивката на Юнайтед не продължи дълго като идеално претеглен чип пасът на Адам Уортън намери Йоахим Андерсен, който изравни Мичъл за тап-ин в 58-ата минута.

Не много след като на Хойлунд бяха отхвърлени покани за точен удар, Олизе направи 4-0 с 24 остават минути.

Даниел Муньос беше твърде силен за Каземиро и изравни Олизе, който брилянтно се изви зад Онана от 16 ярда, преди да отпразнува с Гласнър.

Нямаше да има хеттрик за Олизе, тъй като той беше заменен в 85-ата минута и Юнайтед избегна по-нататъшно неудобство в добавеното време, когато Одсон Едуар удари греда в една незабравима вечер за Палас.