Манчестър Юнайтед възроди надеждите си в челната четворка с победа въпреки уплахата от Евертън - 5 точки за говорене
The Mirror | 2024-03-09 | 16:44:50

Манчестър Юнайтед възроди надеждите си за класиране в Шампионската лига, след като две дузпи през първото полувреме им помогнаха да победят с 2-0 над Евертън на Олд Трафорд.

Въпреки блестящото начало на Карамелите, Юнайтед беше този, който поведе. Бруно Фернандеш се заби от мястото, след като Алехандро Гарначо беше повален. Отборът на Ерик тен Хаг не беше в най-добрия си вид, но удвои предимството си в 36-ата минута, когато Маркъс Рашфорд отбеляза от 12 ярда.

Както първото полувреме, Евертън започна ярко втория период, но просто не успя t резултат. Карамелите бяха слаби в последната третина, докато Юнайтед изглеждаше опасно при контраатака. Гарначо, който беше превъзходен през цялото време, трябваше да даде на Червените дяволи в час, но не успя да уцели целта.

Това обаче нямаше значение за резултата, тъй като Юнайтед се върна на пътя на победата и даде сериозен тласък на своята оферта за челната четворка след поредните поражения срещу Фулъм и Манчестър Сити. Ето пет точки на разговор от мача.

Фернандес подобрява рекорда

След като изигра 15 мача във Висшата лига без да отбележи гол, Фернандес получи възможност от дузпа да прекъсне безплодната си суша. 29-годишният футболист, който най-рано успя да оцелее в мача срещу Фулъм през ноември, запази самообладание, за да даде преднина на Юнайтед.

Фернандес хладнокръвно насочи топката в долния ъгъл въпреки усилията на Джордан Пикфорд, който тръгна по правилната посока, но не можа да попречи на влизането й. В този процес Фернандес стана най-високият играч на Юнайтед голмайстор на дузпи със своя 29-и за клуба, след като засенчи Рууд ван Нистелрой (28).

Две на две за Рашфорд

След чудния си удар в Манчестър Сити миналия уикенд, Рашфорд откри мрежата за втори път в рамките на шест дни, като порази от дузпа срещу Евертън. Фернандес предаде палката на английския национал, който заекна, преди да избие топката в корнер, пращайки Пикфорд по грешната посока.

Това беше третият път, в който Рашфорд вкарва дузпа срещу Карамелите, като нападателят отбеляза и мрежа от 12 ярда в обратната среща през ноември. Сега той отбеляза пет гола в последните си девет участия във Висшата лига след разочароващо начало на кампанията.

Умен Гарначо

Ако не беше Гарначо, Юнайтед може би нямаше да победи Евертън. Той беше разликата - особено през първото полувреме - като спечели две дузпи и създаде проблеми през целия следобед. В 11-ата минута аржентинецът беше фаулиран от Джеймс Тарковски, за да спечели на Юнайтед точен удар, който Фернандес отбеляза точно.

След това по-късно през полувремето Гарначо спечели втора дузпа за Червените дяволи, след като се плъзна през халфовата линия на Евертън, преди Бен Годфри да го прати да полети към палубата, като този път Рашфорд реализира.

Мигове преди почивката Гарначо имаше възможност сам да отбележи, след като Скот Мактоминей го прехвърли към вратата, но му отне твърде много време и Джарад Брантуейт се върна, за да предотврати опасността. Той имаше нов шанс минути след второто полувреме, но успя да прехвърли топката.

Евертън е най-големият им враг

На път за пътуването до Олд Трафорд, само Ливърпул беше пропуснал повече големи шансове от Евертън във Висшата лига този сезон. И карамелите показаха точно защо се борят пред вратата. Хората на Шон Дайч доминираха в големи периоди от играта, но бяха отменени, след като не успяха да реализират своите възможности.

По време на мача Евертън отправи 23 удара - осем повече от Юнайтед - включително шест към вратата. Те създадоха и една голяма възможност и можеха да отбележат няколко пъти. Но карамелите не успяха да открият мрежата и това е осмият път в 11 мача от Висшата лига, в който те направиха празно равенство.

Независимо дали това е проблем с увереността или не, но на Карамелите определено им липсва инстинкт на убиец в наказателното поле и това може да им коства оцеляването този сезон. В момента те са на 16-то място, с пет точки над 18-ия Лутън, който се изправя срещу Кристъл Палас в поредния си мач от 15:00 часа в събота.

Юнайтед даде тласък на Шампионската лига

Тъй като Астън Вила и Тотнъм се изправиха един срещу друг в неделя, Юнайтед трябваше да победи Евертън, за да увеличи напрежението върху двамата над тях в Състезание за Шампионска лига. Това не беше най-завършеното представяне на Червените дяволи, но те направиха достатъчно, за да спечелят мача.

Победата за отбора на Ten Hag ги придвижва на две точки от петия Тотнъм и осем зад Вила на четвърто място. Въпреки това, Юнайтед може да изостане още повече от темпото, тъй като Спърс може да се похвали с два мача в ръка, докато Вилата на Унай Емери е изиграл един мач по-малко.

Поради промяна на формата на Шампионска лига, петото място може да осигури квалификация за елитното клубно състезание в Европа, но Юнайтед без съмнение ще се прицели в челната четворка за всеки случай. Юнайтед се изправят срещу Ливърпул на четвъртфиналите за Купата на Англия следващия уикенд, но са следващите в мача от Висшата лига срещу Брентфорд на 30 март.

и получете ежедневната си доза съдържание от Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия