Mangiapane, Huberdeau помогнаха на Flames да победят Wild с 3-1
Global News | 2024-01-03 | 20:07:34

Андрю Mangiapane и Jonathan Huberdeau вкараха голове за Калгари в първия период, а Blake Coleman добави празна мрежа, докато Flames успяха да победят Minnesota Wild с малко играчи 3-1 във вторник вечер.

Джейкъб Маркстрьом направи 28 спасявания в мрежата, за да спечели победата.

Седмият гол на Мангиапане за сезона откри резултата в 11:40 на първия период. Крилото от третата линия пренасочи удар на Расмус Андерсон и прехвърли шайбата покрай вратаря на Wild Марк-Андре Фльори за аванс от 1-0.

Юбердо направи 2-0 с 23,1 секунди до края на първия период . Той се насочи към мрежата и отправи удар от бекхенд покрай Фльори за своя пети за сезона. Това беше първият гол на Huberdeau от 20 ноември и едва втората му точка в последните 14 мача.

„Този ​​очевидно се почувства добре и особено да го завършим с победа“, каза Huberdeau. „Мисля, че напоследък играем по-добре, така че смятам, че беше добре да получим химия и на нашата линия.“

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

След мача Юбердо каза, че помощник-треньорът Марк Савар заслужава известна заслуга за записването на стика на Юбердо в последните два мача. Юбердо направи асистенция в неделя срещу Филаделфия преди гола във вторник, който сложи край на суша от 18 голове.

Минесота остава без водещия голмайстор Кирил Капризов, който се контузи в събота срещу Уинипег. Вратарят Филип Густавсон и нападателят Вини Летиери бяха поставени в резерва за контузени с наранявания в долната част на тялото, което означава, че всеки от тях ще пропусне поне една седмица.

Дивият нападател Маркус Фолиньо пропусна първия си мач за сезона във вторник с нараняване на долната част на тялото и беше заменен в състава от Сами Уокър.

Маркстром не беше тестван много през първите два периода, изправен пред общо 12 изстрела през два. Но вратарят на Flames спря всичките 17 удара на Wild, срещу които се изправи през третия период, за да помогне на Калгари да удържи победата.

В шест мача след завръщането си от контузия, Markstrom е с 4-2-0 и позволи Общо 11 гола в тези шест мача.

„Той беше отличен“, каза старши треньорът на Flames Ryan Huska. „Той беше най-добрият ни играч досега тази вечер. Ще имаме нужда от него, за да продължим да бъдем.”

Пат Марун постави Уайлд на дъската с първия си гол от 30 ноември, за да направи 2-1. Марун се възползва от отскочилата топка от удар на Ник Петан покрай Маркстрьом при 9:28 на втория период.

Фльори спря 30 удара при загубата, два дни след като изигра своя 1000-ен мач в НХЛ в кариерата.

Минесота загуби три поредни поражения. Уайлд бяха победени с 13-7 през първия период.

„Мислех, че през втория и третия период ние диктувахме мача и си дадохме шанс да спечелим мача,“ каза старши треньорът на Минесота Джон Хайнс. „Тази вечер шайбата не влезе за нас. Мислех, че техният вратар е отличен.“

Коулман отбеляза празна врата, неговият 14-и гол за сезона, дойде след 56,7 секунди оставащи, след като Уайлд издърпа Фльори.

Вторник отбеляза първия от пътуване с четири мача за Калгари. Пламъците сега имат участък от три мача за четири дни, започващи в четвъртък.