Марк Нопфлър вижда как Еди Хоу извлича мелодия от Нюкасъл срещу Уулвс
Breaking News | 2024-03-02 | 20:08:33

Еди Хоу успява да измъкне мелодия от своя отбор с рок звездата Марк Нопфлър, наблюдавайки как клиничният Нюкасъл сложи край на трите победни мача на Уулвс.

Нопфлър беше в Сейнт Джеймс Парк, за да представи благотворителен запис на темата от Local Hero, песента, на която свраките изтичат, и стана свидетел на домакинска победа с 3-0 – първа във Висшата лига от декември 16-ти – благодарение на 15-ия гол на Александър Исак за сезона, 10-ия на Антъни Гордън и първия за клуба на заместника Тино Ливраменто.

Старши треньорът Хау, който говори за собствените си музикални способности – или по-точно, липсата на то – в навечерието на мача, измисли перфектния план за игра, като засмука Уулвс, като им позволи да владеят топката и след това ги удари на почивката по опустошителен начин.

Посетителите се събраха късно в мача, но не успяха да намерят път покрай вратаря Мартин Дубравка пред публика от 52 206 на зимния Сейнт Джеймс.

Педро Нето направи впечатление отрано, когато гостите се опитаха да се възползват от свраките ' скорошни проблеми в отбраната и беше необходимо предизвикателство навреме от страна на Фабиан Шар, за да спре предприемчивото му бягане в наказателното поле в третата минута.

Докато проливен дъжд валеше от сивите небеса над Тайнсайд, Нюкасъл постепенно отслабна в техния напредък и именно те поведоха в 14-ата минута, след като Schar извади подаването на Rayan Ait-Nouri в наказателното поле и даде храна на Gordon.

Фронтменът спринтира отляво, преди да намери Бруно Гимараеш, чийто удар се отклони от защитника Крейг Доусън и насочи Исак към далечната греда.

Дан Бърн можеше да направи 2-0 в рамките на пет минути след свързване с Гордън, но той дръпна своя опита безобидно през лицето на вратата.

Тоти стреля с глава, след като Доусън помогна на Пабло Сарабия да върне ъгъла в опасната зона и със заплашителния удар на Нето гостите бяха много в играта, въпреки че многократно се оказваха под вратата .

Въпреки това, те изостанаха още повече 12 минути преди почивката, когато Шар пусна топката в краката на Джо Уилок, който захрани Джейкъб Мърфи, за да изпрати ниско центриране, което вратарят Хосе Са можеше само да отдалечи. Исак, когато се сблъска със съотборника си Макс Килман, а Гордън донесе финалния щрих.

Вълците продължиха да се радват на добър дял от притежанието, но не успяха да направят достатъчно с това, за да си пробият път обратно в мача преди почивката.

О'Нийл замени Са и Нето с Даниел Бентли и Нейтън Фрейзър преди подновяването на играта и Хоу видя Киърън Трипиър да накуцва в рамките на седем минути, когато Ливраменто влезе в пробива.

Тоби беше необходимо превъзходно изчистване от гол линията на Тоти, за да предотврати удара с глава на Уилок в 56-ата минута от центрирането на Бърн, но Мартин Дубравка с облекчение видя опита на Жанрикнер Белгард да прескочи гредата му.

Дубравка намери самият той беше в центъра на действието, докато се хвърли в цял ръст, за да предотврати приплъзването на Фрейзър и след това блокира удара на Сарабия към далечната греда, преди да изтръгне удара с глава на Белгард от въздуха.

Бентли спаси при резервата Мигел Алмирон фута, след като Гимараеш се обърна превъзходно и вкара топката в пътя си, но Ливраменто беше този, който подпечата победата в добавеното време с добър соло пробег и завършващ удар от култивирания пас на Шар.