Маркъс Таверние се готви, докато Борнемут потъва Шефилд Юнайтед
Breaking News | 2023-11-25 | 20:30:04

Маркъс Таверние стреля двойно, докато Борнемут разби Шефилд Юнайтед, за да спечели с 3-1 на Брамал Лейн и да запази възраждането си под ръководството на Андони Ираола.

Таверние удари. в началото на двете полувремена, неговата скоба донесе първия гол на Джъстин Клуйверт във Висшата лига, докато впечатляващите Череши можеха да спечелят с по-голяма разлика.

Референтът Оли Макбърни оглави утехата в добавеното време за Блейдс, които остават в зоната на изпадащите.

Борнемут стигна до първата си победа в лигата като гост този сезон и постигна три победи в четири мача от най-висок клас, за да се изкачи на седем точки пред последните три.

Блейдс последваха скорошната си първа победа във Висшата лига за сезона срещу Уулвс с равенство 1-1 срещу Брайтън преди международната пауза, но бяха далеч втори най-добър.

Борнемут се върна от 6- 1 победиха Манчестър Сити, като победиха Нюкасъл с 2-0 у дома в предишния си мач и тяхната увереност скоро стана очевидна, тъй като бяха възнаградени с преднина от 12-та минута.

Антоан Семеньо нахлу отдясно и неговият топката в наказателното поле намери Таверние, който избегна вратаря си с точно първо докосване, преди да зарови удар под Уес Фодерингам.

Таверние беше близо до добавянето на втория си гол за сезона моменти по-късно, когато беше осуетен от Джак Последният удар на Робинсън.

Борнемут продължи да доминира, а Клуйверт, син на бившия холандски нападател Патрик, беше на малка част, когато стреля в страничната мрежа след хитро преминаване на Таверние.

Гостите отново заплашиха, когато намиращият се във форма нападател Доминик Соланке стреля от воле близо до греда.

Остриетата ставаха все по-неподвижни и Таверние, който можеше да направи хеттрик през първото полувреме, стреля над след още добра работа от Semenyo.

Отборът на Пол Хекингботъм възвърна подобие на хладнокръвие с наближаването на полувремето, но това беше отменено в добавеното време на първото полувреме от скъпата грешка на Фодерингам.

Вратарят на Блейдс се измъкна, след като изпълни дълъг удар напред извън своята зона и бе изгонен от Клуйверт, който след това удари топката в празната врата. тяхното разочарование отново шест минути след подновяването на играта, когато Борнемут добави третия си гол, за да постави мача в леглото.

Адам Смит центрира отлично отдясно, когато остана без съпротива, а Таверние вкара в далечната греда за встрани.

Джеймс МакАти стреля широко за Блейдс след сблъсък с вратата, но Борнемут заплаши да увеличи резултата им.

Фодерингам възпрепятства по-нататъшните усилия на Семеньо, Клуйверт, Райън Кристи и резервата Луис Синистера, докато нервите пламнаха в 69-ата минута, като Джордж Болдок, Робинсън и резервата на Борнемут Филип Билинг получиха жълт картон след меле. 10-то поражение в лигата за сезона.