Марко Силва казва, че Фулъм са достойни за победата си на Олд Трафорд
Breaking News | 2024-02-24 | 22:33:04

Босът на Фулъм Марко Силва не се съмняваше, че отборът му получи това, което заслужаваше, след като измъкна драматична победа срещу Манчестър Юнайтед в добавеното време в събота.

Алекс Иуоби отбеляза в 97-ата минута, когато Котиджърс отговориха на изравнителния гол в 89-ата минута на Хари Магуайър, за да постигат зашеметяващ успех с 2-1 във Висшата лига на Олд Трафорд.

Това беше първата победа на лондонския отбор на на терена от 2003 г. насам и след като създаде по-голямата част от положенията през целия мач и поведе в 65-та минута чрез Калвин Баси, Силва почувства, че това е заслужено.

Силва каза: „Определено, според мен е ясно, че по-добрият отбор на терена спечели мача. Ние сме отборът, който създаде най-много положения, който игра по-добре и се опита да спечели повечето моменти от мача.

„Създадохме много добър брой положения през първото полувреме. Те също имаха два или три много добри момента, но начинът, по който започнахме второто полувреме, първите 30 минути, начинът, по който контролирахме мача срещу Манчестър Юнайтед на Олд Трафорд, не е лесно да се направи.

„Вкарахме гол и след като дойде нормалната реакция от страна на Манчестър Юнайтед, публиката изигра голяма роля в реакцията им и допуснахме малко нещастен гол.

„В този момент показахме силен манталитет . Първият момент беше за нас да не допуснем втория, тъй като Олд Трафорд беше в пламъци, но ние показахме силен манталитет и дори преди 2-1 имахме силен шанс от Родри (Мунис).

“ Това бяха наистина заслужени три точки и най-добрият отбор спечели.“

Успехът на Фулъм помрачи част от оптимизма, който обхвана Олд Трафорд тази седмица след приключването на частичното поглъщане на сър Джим Ратклиф.

Поражението беше 10-то за Юнайтед от кампанията във Висшата лига, с което се сложи край на поредица от четири победи и попречи на надеждите им да достигнат челната четворка.

Мениджърът Ерик Тен Хаг , обаче, отхвърли предположението, че надеждите на неговия отбор за Шампионска лига са били провалени и подчерта цялостната картина.

Холандецът каза: „След тези два месеца не мога да продължа с този подход. Напоследък вървим много добре, но сега имаме някои неуспехи.

„Днес можехме да спечелим този мач. Трябваше да спечелим този мач, тъй като отборът показа страхотен характер.

„Имахме два бавни старта и в двете полувремена, определено. Беше голяма загуба да загубим Каземиро (заради контузия), загубихме известна стабилност в отбора и допуснахме гол, който много може да бъде избегнат, но след това се преборихме в мача.

„Трябва да призная отбора – показаха страхотен характер. Тръгнахме към победата, но до края ги оставихме да ни се изплъзнат.

„Но след едно поражение трябва да видите по-голямата картина, а по-голямата картина изглежда много добре.

“ Трябва да наваксаме изоставането в определени позиции и да си върнем контузиите, тогава ще бъдем по-балансирани и ще подсилим състава през трансферните прозорци.

„Виждате, че идват много добри играчи и истински играчи с висок потенциал, така че определено вървим в правилната посока. Когато имаме налични играчи, имаме много добър отбор.“