Мартенска лудост: Ето най-добрите поставени за мъжкия и женския баскетболен турнир NCAA
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-03-18 | 10:50:44

Полетата са зададени за March Madness и е време да попълните вашите скоби.

Полето при мъжете се оглавява от защитаващия шампиона Кънектикът, докато номер 1 при жените е непобедената Южна Каролина.

Другите топ поставени за мъжкия баскетболен турнир на NCAA Division I са Purdue Boilermakers, North Carolina Tar Heels и Houston Cougars.

Най-добрите семена при жените включват Iowa Hawkeyes, Southern California Trojans и Texas Longhorns.

Събитията започват с игрови игри, Първата четворка, която за мъжете ще се проведе във вторник и сряда със състезания за жени в сряда и четвъртък.

Номер 2 при мъжете са Айова Стейт Циклонс, Маркет Голдън Ийгълс, Тенеси Волонтърс и Аризона Уайлдкетс.

Дивите котки ще се изправят срещу поставения под номер 15 Лонг Бийч Стейт, който въпреки че уволни старши треньора си по-рано тази седмица, спечели турнира Big West Conference Tournament, за да спечели първото участие в програмата на NCAA турнир от 2012 г. насам.

Традиционните синьокръвни Кентъки спечелиха номер 3, докато Дюк и Канзас са номер 4.

Номер 1 при жените Южна Каролина спечели втора поредна титла от турнира на SEC. Gamecocks се стремят да станат десетият отбор в историята на женската дивизия I, който ще завърши сезона като непобеден шампион. Те ще играят срещу победителя между първите четирима участници Sacred Heart и Presbyterian.

Миналата година Южна Каролина остана непобедена в редовния сезон на SEC и турнира на SEC, преди да бъде разстроена от Айова във Финалната четворка.

Водени от водещия голмайстор на Дивизия I на NCAA за всички времена Кейтлин Кларк, Хокийс си осигуриха поставени под номер 1 за трети път в историята на програмата и за първи път от 1992 г. насам. Хокийс ще играят срещу Светия кръст или Тенеси-Мартин в първия кръгъл.

Айова достигна мача за националния шампионат миналата година, но в крайна сметка падна от Луизиана Стейт, който е номер 3 в схемата тази година.

Как бяха избрани отборите?

Тридесет и два отбора се класираха автоматично както в мъжкия, така и в женския турнир по силата на спечелването на съответните им конферентни турнири.

След това комисия за подбор определя кои други отбори получават една от общо 36 оферти за общо 68 отбора. Класираните между № 64 и № 68 след това играят в турнира за плей-ин на Първите четири, в опит да бъдат част от финалните 64 отбора.

Селекционната неделя е краят на седмици на спекулации, тъй като феновете на колежанския баскетбол се опитваха да предскажат точната конфигурация на отборите, които ще попаднат в последната група.

Това означава, че феновете, както и просто случайни наблюдатели, след това ще могат да попълнят своите обичайни скоби, прогнозирайки резултатите от турнира, в национална традиция, която е виждала всички от американските президенти Барак Обама и Джордж Х. У. Буш до Джими Фалън участват в.

Какво се случва след това?

Сега, когато неделята за подбор почти приключи, има само два дни за феновете да попълнят своите групи преди турнирът за мъже да започне на 19 март и този за жени на следващия ден. От този момент нататък игрите идват плътно и бързо с пълния график, наличен по-долу.