Матео Ковачич казва, че Манчестър Сити трябва да „даде повече“, докато Ерлинг Халанд е контузен
Breaking News | 2023-12-11 | 22:42:34

Матео Ковачич казва, че Манчестър Сити ще трябва да повиши нивото си, докато са без ключови играчи, ако искат да останат в надпреварата за титлата във Висшата лига.

Шампионите стигнаха отзад, за да спечелят с 2-1 срещу Лутън в неделя, но го направиха без контузения голмайстор Ерлинг Хааланд, който бе аут с фрактура на крака.

23-годишният футболист, който отбеляза 19 гола през тази кампания в допълнение към 52-те, които отбеляза в дебютния си сезон в Сити, вероятно ще пропусне и пътуването до Белград в Шампионската лига в сряда, за да се изправи срещу Цървена звезда и съботната среща у дома срещу Кристъл Палас .

Влизащото във форма крило Джереми Доку също изчака победата на Kenilworth Road с мускулна контузия, присъединявайки се към дългосрочно отсъстващия Кевин Де Бройне сред тези, които не са на разположение на мениджъра Пеп Гуардиола, тъй като отборът му се стреми да преследва разликата от четири точки спрямо лидера в лигата Ливърпул.

„Очевидно ни липсваха ключови играчи като Ерлинг и Кевин, никога не е лесно, когато пропускаш толкова големи играчи“, каза Ковачич. „Но те не са в момента тук, имаме нужда всички да дадат 10, 20 процента повече, както направихме ние (в неделя) и тогава можем да печелим мачове.“

Победата беше първата за Сити от пет мачове след равенствата срещу Ливърпул, Тотнъм и Челси, преди загубата от Астън Вила миналата седмица.

Поражението от отбора на Роб Едуардс щеше да ги остави на седем точки изоставане от Червените, но победата срещу Палас ще ги премести до точка от върха, като страните над тях не играят до неделя.

Бернардо Силва и Джак Грийлиш отбелязаха всеки в рамките на три минути през второто полувреме, за да обърнат мача след гола на Илайджа Адебайо в края на първия период ги остави пред пети пореден мач без победа.

„Отборът беше уверен, защото ние играехме добре“, каза Ковачич. „Имахме не лоши резултати, няколко равенства, при които можехме да спечелим.

„Понякога това е футбол, а след това става дума за това как се завръщаш. Днес се върнахме по добър начин.

„Големи три точки. Като цяло показахме страхотен футбол, особено през първото полувреме играхме много добре, намерихме много играчи в джобовете, което искаме.

„Когато си правиш нещата и настояваш, головете идват . Можехме да вкараме дори повече, но съм доволен от трите точки.

„Видяхме в последните мачове, че големите отбори могат да се борят тук. Показахме, че дори когато обстоятелствата са такива, можем да дадем всичко от себе си и да играем добър футбол.

„Този ​​отбор показа през годините, че в трудните моменти те са там и бяха там отново (в неделя).“