Матюс отбелязва 53-и гол, Мейпъл Лийфс побеждават Койотс с 4-2
Global News | 2024-03-01 | 04:49:19

ТОРОНТО – Остън Матюс вкарва своя водещ в НХЛ 53-ти гол за сезона, докато Торонто Мейпъл Лийфс надделяват над Аризона с 4-2 в четвъртък, за да дадат на Койотите техния 14-ти пореден гол загуба.

Матю Найс, с гол и асистенция, и Тайлър Бертуци също отбелязаха за Торонто (34-17-8). Джоузеф Уол направи 30 спасявания при завръщането си след дълго отсъствие поради контузия.

Уилям Найландър добави празна мрежа, за да се присъедини към две асистенции.

Алекс Керфут и Логан Кули отговориха за Аризона ( 23-31-5), който падна до 0-12-2 след последната си победа на 22 януари.

Конър Инграм спря 22 изстрела.

Койотс влязоха с 10-0 -2 спрямо 12-те им предишни посещения в Scotiabank Arena/Air Canada Centre, като последната загуба на Аризона от регламента в Торонто дойде на 17 октомври 2002 г. – денят, в който Найс е роден във Финикс.

The Лийфс, който прекъсна поредица от седем победи със загубата във вторник с 6-2 у дома от Вегас Голдън Найтс, откри резултата в 13:04 на първия период след старинна асистенция на Мич Марнър.

Крилото на Торонто пресече подаването на Кули и се намеси при откъсване, но вместо да стреля или да направи ход на Инграм, той захрани твърдо атакуващия Найс с пас без поглед, между краката, за новобранецът да погребе своя 11-и .

Отново принудени да облекат шестима леви защитници с Тимъти Лилегрен (неразкрита контузия) за втори пореден мач, Leafs загубиха ветерана синя линия Марк Джордано по-рано в периода, когато той се разби в крайните дъски при бърз шанс.

Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и целия свят.

Обратно в състава, след като пропусна 35 мача поради високо изкълчване на глезена, получено на 7 декември, Уол нямаше много работа в другия край, докато не се разтегна, за да спре добре Барет Хейтън, чиято група беше с минус водач голмайстор Клейтън Келър (неразкрит) за втори пореден мач.

Нападателят на Торонто Райън Рийвс след това се би с Лиъм О'Брайън в края на периода, като коравият човек от Лийфс отбеляза тейкдаун, преди да посочи десния си бицепс до рев одобрението на публиката.

Бертуци удвои преднината 65 секунди след втората, когато отбеляза удар за точка на Уилям Лагесон за своя 12-и — и пети гол в последните три мача.

Матюс, който изигра два поредни мача, без да отбележи гол, след като намери вратата 10 пъти в петте си предишни състезания, вкара своя 53-и от кампанията в 13:12 след настройка на Ниландър.

Кърфут, който изигра четири сезони с Торонто от 2019 г. до 2023 г. и се завръщаше на Scotiabank Arena, си върна този гол в 14:39, когато отбеляза 10-ия си гол при пробив с малко играчи след оборот.

Кули намали дефицита до 3-2 в 9:52 с деветия си резултат, след като защитникът на Койотс Трой Стечър удари гредата по-рано през периода.

Но Уол удържа крепостта оттук нататък, въпреки някои нервни моменти, преди Ниландър да я вкара в празната врата със своя 32-ри.

ИЗКАШЛЕТЕ ГО

Главният треньор на Лийфс Шелдън Кийф, който постигна своята 200-та победа в четвъртък, беше глобен с 25 000 щатски долара от НХЛ за „непрофесионално поведение, насочено към длъжностните лица което доведе до неправилно поведение в играта” в последните минути на загубата във вторник.

ДА ОСТАНЕМ ПОЗИТИВЕН

Главният треньор на Койотс Андре Турини беше попитан след сутрешното пързаляне в четвъртък за предизвикателството да остане оптимистичен със своите отборът се бори.

„Има милиони и милиони — ако не и милиарди — хора, които искат да бъдат на нашето място“, каза той. „Ако това не предизвика усмивка на лицето ви, когато се появите на пързалката, вие сте в грешния бизнес.“

Аризона е в Отава на петък. Торонто е домакин на Ню Йорк Рейнджърс в събота.

Този доклад от The Canadian Press е публикуван за първи път на 29 февруари 2024 г.