Матюс се пързаля за кратко преди задължителния спечелен мач 5
Global News | 2024-04-30 | 18:35:48

БОСТЪН – Остън Матюс взе участие в незадължителното сутрешно пързаляне на Мейпъл Лийфс преди задължителния спечелен мач 5 на Торонто срещу Бостън Бруинс, загубили с 3-1 в отборите плейофни серии от първи кръг.

Човекът с 69 гола в редовния сезон, който се бореше с болест през по-голямата част от седмицата, беше на леда за няколко минути днес преди тръгвайки към съблекалнята на TD Garden.

Главният треньор Шелдън Кийф казва, че статусът на Матюс остава във въздуха, но добавя, че звездният център „работи върху нещата, за да се опита да стане на разположение за игра“.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

26-годишният снайперист направи чудовищен мач 2 с гол и две асистенции, за да помогне на Лифс да изравнят серията, но не приличаше на себе си две нощи по-късно. След това Матюс пропусна тренировката в петък за това, което отборът първоначално нарече ден за „поддръжка“.

Той беше на леда в събота сутринта преди мач 4 и се опита да го направи, преди да бъде изтеглен от екшъна от лекарите във второто прекъсване, когато Торонто беше изтласкан до ръба на елиминацията с разочароваща загуба с 3-1.

Лийфс са 1-16 за всички времена, когато изостават в серия с 3-1, но Бостън не успя водят миналия сезон в първия кръг срещу Флорида Пантърс.

Този доклад от The Canadian Press е публикуван за първи път на 30 април 2024 г.