Маурисио Почетино изпраща ясно послание към феновете на Челси след яростната реакция на равенството в Брентфорд
The Mirror | 2024-03-04 | 09:35:35

Маурисио Почетино признава, че би предпочел разярените фенове на Челси да излеят гнева си върху него - не върху играчите - след като те освиркваха по време на равенството 2-2 на Брентфорд в събота.

Сините претърпяха мизерна кампания, въпреки че похарчиха над £1 милиард, откакто Тод Боели замени Роман Абрамович начело през май 2022 г. В момента те са 11-и, с огромни 19 точки зад четвъртия Астън Вила и феновете показаха разочарованието си на Gtech Community Stadium.

Преди Аксел Дисаси да отбележи изравнителен гол в 83-ата минута, привържениците на Челси можеха да бъдат чути да пеят „Боели, Боели, ти си к***“ и „Майната му Маурисио“. Имаше и скандирания в полза на Абрамович и Жозе Моуриньо, докато вярващите на сините изпратиха ясно послание за посоката, в която смятат, че се движи клубът.

Почетино вече отговори на гнева на привържениците на Челси и каза фенбазата на клуба да обвинява него, а не играчите, които заслужават само "кредит и подкрепа". Сините, които загубиха финала на Карабао Къп от Ливърпул миналия уикенд, спечелиха само 10 от своите 26 мача във Висшата лига този сезон.

"Мисля, че представянето беше много добро, толкова съм доволен от представянето", каза Почетино. На въпрос дали това е посланието му към раздразнените фенове на Челси, аржентинецът отговори: „Да, и ако искат да слушат, перфектно. Ако не, какво мога да направя? Те ще продължат да освиркват. Давам всичко от себе си този отбор.

„Но не можем да виним феновете. Моето послание е: Добре, те трябва да покажат разочарованието си - чрез кого? Предпочитам пред себе си, отколкото пред отбора. Предпочитам това, силен съм. Сигурен съм, че с времето ще променим възприятието.

„Не искам феновете да се опитват да обвиняват играчите. Играчите трябва да се чувстват подкрепяни от феновете и, честно казано, предпочитам това Поемам вината и оставям играчите да са свободни на терена. Не ме интересува. Силен съм, сега съм на 52.

„Играчите заслужават признание и подкрепа от нашите фенове. Ако някой трябва да поеме вината, това не е проблем. Ето защо аз съм треньорът."

Николас Джаксън даде преднина на Челси в 35-ата минута в Брентфорд, преди два гола през второто полувреме на Мадс Роерслев и Йоане Виса да обърнат мача с главата надолу. Въпреки това, сините спасиха точка късно чрез Disasi и Почетино почувства, че неговата страна заслужаваше да спечели мача.

„Трябваше да вкараме [победител] с действието, което имахме с Рахийм [Стърлинг],“ Почетино добави. „Мисля, че трябва да го поставим в контекст. Дори понякога хората да не ни слушат, това е третият ни мач за шест дни, като Лийдс и Брентфорд винаги имат предимството от няколко дни повече, за да се подготвят за мача срещу нас.

„Когато си малко в състава, както сме ние с някои играчи, които се възстановяват, винаги е трудно. Ние ще се борим за нашето място и за нашата позиция.“

и получавайте дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия