Маурисио Почетино, подкрепян от желанието и единството, показани от Челси при победата на Брайтън
Breaking News | 2023-12-05 | 01:37:04

Маурисио Почетино вярва, че неговите играчи на Челси заслужават повече признание за победата си над Брайтън и смята, че характерът и вярата, които показаха с 10 човека, ще им помогнат напред.

Челси се върна след загубата си с 4-1 срещу Нюкасъл с победа с 3-2 у дома над Брайтън в неделя, въпреки че игра през цялото второ полувреме с човек по-малко след червения картон на Конър Галахър.

Сега Почетино ще се надява на подобно решително представяне, тъй като сините се стремят да надградят този успех, когато гостуват на Манчестър Юнайтед в сряда вечер.

Той каза: „Мисля, че когато анализирам играта (Брайтън), се чувствам горд.

„Начинът, по който започнахме второто полувреме срещу много добър отбор като Брайтън след нашата ситуация (червен карта) и промяна на чувствата ни след Нюкасъл, който беше наистина труден мач за нас.

„Играчите заслужават повече признание, защото да играят повече от 60 минути с един по-малко срещу отбор, който е наистина добър и не допускат твърде много и също така отбелязват с един играч по-малко, мисля, че наистина е страхотно за нашите играчи и за отбора наистина да вярват.

„Това са области, които трябва да изградим и да се чувстваме комфортно и това показва имаме способността да се борим заедно и да покажем заедност, което е толкова важно.