Маурисио Почетино „толкова разстроен“ от отпадането на дузпата на Челси въпреки огромната победа
Breaking News | 2024-04-16 | 09:48:34

Четирите гола на Коул Палмър при победата на Челси с 6-0 над Евертън на Стамфорд Бридж бяха засенчени от това, което Маурисио Почетино нарече „неприемливо“ поведение тъй като двама от играчите му участваха във физическа свада за това кой да изпълни дузпа.

Домакините водеха с четири гола преднина през второто полувреме, когато Николас Джаксън и Нони Мадуеке предизвикаха неприятната сцена, която остави техния мениджър чувствам необходимостта да се извиня на феновете, които гледат мача по целия свят.

Палмър, назначеният изпълнител на дузпи от клуба, най-накрая пое ръководството след намесата на капитана Конър Галахър, възстановявайки спокойствието си, за да вкара четвъртия си гол в мача и преминете към 20 гола във Висшата лига за сезона.

„Играчите знаят, клубът знае, че Палмър изпълнява дузпата,“ каза Почетино, който беше видимо развълнуван по време на задълженията си след мача.

“Аз съм толкова, толкова разстроен от ситуацията. Във всяка страна хората гледат мача и ние не можем да изпратим такъв тип изображения.

„Искам да се извиня на нашите фенове. Дисциплината е най-важното нещо за отбора. Това е колективен спорт. Няма да приема този тип поведение. Ще бъда много силен. Обещавам, че няма да се повтори.

„Трябва да продължим напред и да говорим за мача – 6-0 срещу много добър отбор като Евертън, чиста мрежа, мисля, че трябва да сме щастливи, не ?”