Mavs направиха двубой с победа над Raptors
Global News | 2024-02-29 | 04:57:04

ТОРОНТО – Лука Дончич имаше 30 точки, 11 борби и 16 асистенции, за да изведе Далас Маверикс до победа със 136-125 над Toronto Raptors в сряда.

Кайри Ървинг допринесе с 29 точки, включително 15 в четвъртата четвърт, за Далас (34-25), който спря закъснението си от два загубени мача.

Последният път, когато двата отбора се срещнаха, беше на 8 ноември в Далас, където Маверикс спечелиха със 127-116.

Имануел Куикли вкара най-високите за отбора 28 точки за Торонто (22-37), който прекъсна своята серия от три победи.

RJ Barrett и Scottie Barnes добавиха съответно 26 и 19 точки.

Raptors изостанаха на 4,5 мача зад Атланта за 10-то и последно място за игра в Източната конференция с 23 оставащи мача в редовния сезон.

Барет направи серия от 9-0, която даде най-голямата преднина на Торонто, 25-18, с 4:33 оставащи в първата четвърт. Но Дончич затвори серия от 9-2 на Далас малко след това, за да изравни мача с 2:50 до края и Маверикс в крайна сметка излязоха напред с 36-34, за да затворят рамката.

След като отпадаха през голяма част от четвъртината, и с цели седем точки, Раптърс се върнаха в надпреварата в края на втората четвърт. Барет изведе Торонто напред с 67-66 на почивката, след като получи трудно подреждане с наказателно хвърляне с 57,1 секунди до края на часовника.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

Дончич вкара пет точки в серия от 10-2, което позволи на Маверикс да увеличат преднината си до цели 14 точки с малко по-малко от две минути до края на третата четвърт. Дончич имаше девет точки, пет борби и шест асистенции само в рамката, когато Далас поведе със 106-92 след три.

Ървинг вдигна нещата с Дончич на пейката, вкарвайки 13 от първите 16 на Маверикс точки в средата на четвъртата четвърт, за да задържи Раптърс на дистанция, 122-108.

Най-близо Раптърс до фрейма беше в рамките на девет с 1:21 оставащи, след като слагането на Куикли го направи 129-120.

ПРАКТИКА

Раптърс излязоха силни от почивката на звездите, като спечелиха три поредни мача в сряда. Старши треньорът Дарко Раякович обясни това с това, че се е възползвал от почивката, за да работи.

„Имаме млада група, младо ядро, което е гладно за подобрение и те искат да стават по-добри“, каза той. „Най-голямото нещо за нас беше, че успяхме да тренираме няколко дни и наистина да се справим с някои неща в нападение и отбрана.

„С такава нова група за нас тренировките са привилегия и възможност наистина да станем по-добри.“

Торонто играе втория от четирите си домакински мача срещу Голдън Стейт Уориърс в петък.

Далас приключва гостуването му от четири мача срещу най-добрия в НБА Бостън Селтикс в петък.

Този доклад от The Canadian Press е публикуван за първи път на 28 февруари 2024 г.