Маями, Меси отпаднаха от Шампионската купа на КОНКАКАФ на четвъртфиналната фаза
Снимка: aljazeera.com
Aljazeera News | 2024-04-11 | 09:55:34

Мексиканският Монтерей изпрати Лионел Меси и Интер Маями отпаднаха от Шампионската купа на КОНКАКАФ в сряда, след като завършиха обща победа с 5-2 в четвъртфиналния си сблъсък.

Голове на Брандън Васкес, Герман Бертераме и Хесус Галардо подпечатаха заслужена победа с 3-1 тази вечер за отбора на Лига-MX, който се класира за полуфинал с шампиона от Мейджър Лийг Сокър Кълъмбъс.

Изоставайки с 2-1 след първия мач във Флорида миналата седмица, Интер Маями призова аржентинската суперзвезда Меси в стартовия си състав за първи път след почти едномесечното му отсъствие поради контузия.

Но присъствието на осемкратния носител на Златната топка не беше достатъчно, за да вдъхнови Интер срещу отбор на Монтерей, който изглеждаше много по-остър във всички отдели.

Вратарят на Интер Дрейк Календър беше принуден да влезе в действие в началото, спасявайки умно след топов удар с глава на американския международен нападател на Монтерей Васкес.

Меси имаше най-добрата възможност за Маями през първото полувреме, но стреля над гредата точно от наказателното поле в 25-та минута.

Монтерей поведе в 31-та минута, след като Васкес наказа виене на Календер.

Вратарят сбърка опит за подаване към Серхио Бускетс и намери Васкес само на метри от вратата на Маями.

Американецът хладнокръвно избра мястото си, изпрати Календър по грешната посока и скри финала.

Интер Маями не се забелязва много след това, като бившият съотборник на Меси в Барселона Луис Суарес с право бе отменен гол поради засада в добавеното време на първото полувреме.

На 58 минути Монтерей напусна Маями с планина за изкачване с фантастичен удар на собствения си аржентински нападател Бертераме.

След ясна игра на подхода, Berterame се измъкна от маркера си на границата на зоната и нанесе гръмотевичен удар в горния ъгъл.

Шест минути по-късно Berterame се превърна в доставчик, центрирайки към непокрит Gallardo, който зарови идеално навременния удар с глава покрай Callender.

Тъжна нощ за Маями завърши с раздразнение в 78-та минута, когато бившият защитник на Барселона Жорди Алба беше изгонен, след като получи втория си жълт картон за печат на Галярдо.

Диего Гомес кимна в късен утешителен гол за Маями от подканящия свободен удар на Меси в 85-та минута, но беше твърде малко и твърде късно за клуба от MLS.

Купата на шампионите КОНКАКАФ е водещото регионално клубно състезание за Северна Америка, Централна Америка и Карибите, като победителят от тазгодишния турнир печели място на разширеното Световно клубно първенство на ФИФА следващата година.

Мексиканските клубове доминират в Купата на шампионите, откакто Гуадалахара спечели първото издание през 1962 г., вдигайки трофея 38 пъти.

Източник: aljazeera.com