Майк Браун на Кингс беснее срещу рефера на НБА, носи лаптоп на пресконференцията, за да посочи проблемите
Снимка: foxnews.com
Fox News | 2024-01-15 | 17:18:49

Главният треньор на Сакраменто Кингс Майк Браун избухна срещу служител на НБА по време на загубата на отбора в продължения от Милуоки Бъкс на Неделя.

Браун беше разстроен от длъжностните лица в 9:27 часа на четвъртата четвърт. Той нахлу на корта и започна да крещи на рефера Intae Hwang. Браун веднага беше изгонен, тъй като беше задържан от играчи на Кингс. Малик Монк обви ръце около треньора и го насочи да напусне пода.

Старши треньорът на Сакраменто Кингс Майк Браун е възпрепятстван от Малик Монк, докато той спори за обаждане през второто полувреме на баскетболен мач от НБА срещу Милуоки Бъкс в неделя, 14 януари 2024 г., в Милуоки. (AP Photo/Morry Gash)

На своята пресконференция след мача Браун донесе със себе си лаптоп, за да анализира проблемите си със съдийството. Той посочи множеството съмнителни обаждания и несъответствието при наказателни удари – последното от които е основният проблем за много треньори в НБА този сезон.

„Съдиите са хора и те ще правят грешки, но вие просто се надявате, че има някаква последователност и някакъв вид комуникация между съдиите“, каза Браун. „Съдиите тази вечер бяха страхотни, общуваха с мен цяла вечер. Но що се отнася до последователността, вие го видяхте точно тук. Според мен последователността не беше тук тази вечер.“

Сакраменто Старши треньорът на Кингс Майк Браун е разгорещен от разговор. (AP Photo/Morry Gash)

Треньорът на Бъкс Ейдриън Грифин каза, че изхвърлянето на Браун е помогнало за подхранването на Кингс и им е позволило да се върнат в мача, но той каза, че неговият отбор е по-издръжлив.

Звездата на Бъкс Деймиън Лилард отбеляза победна тройка в продължението, за да донесе победата на Милуоки със 143-142.

Браун вероятно ще бъде глобен от НБА за действията си. Неговите критики идват дни след като старши треньорът на Торонто Раптърс Дарко Раякович изцепи длъжностните лица за разликата в наказателното хвърляне.

Янис Адетокумбо от Милуоки Бъкс прегръща Дамян Лилард след продължения на баскетболен мач от НБА срещу Сакраменто Кингс в неделя, ян. 14, 2024, в Милуоки. (AP Photo/Morry Gash)