Майкъл Олисе на целта, докато Палас продължава силна форма с победа на Уулвс
Breaking News | 2024-05-11 | 19:57:04

Майкъл Олис показа още едно впечатляващо представяне, докато Кристъл Палас регистрира петата си победа в шест мача от Висшата лига, като победи Уулвс с 3-1 на Молине.

Олизе, звездата с два гола в шоуто при разгрома с 4:0 срещу Манчестър Юнайтед в Селхърст Парк в понеделник, даде преднина на намиращите се във форма Ийгълс в 26-ата минута с възхитителен кърлинг удар и след това беше ключов в две минути по-късно, отбелязан от Жан-Филип Матета.

Вълците, след като удариха гредата с глава на Мат Дохърти, върнаха гол в средата на второто полувреме, когато Матеус Куня стреля .

Пропускът на Олисе след това постави Еберечи Езе в 73-ата минута, за да приключи нещата за Палас, който беше намален до 10 човека от изгонването на Науиру Ахамада с пет минути нормално време до края.

Последният добър резултат в силния завършек на сезона на Палас под ръководството на Оливър Гласнър ги вижда как изпреварват Вълците на Гари О'Нийл на 12-о място в таблицата, като остава да изиграе един мач.

Олизе вече има 10 голове в лигата за сезона и Матета 13 – 10 от които са дошли в 12-те мача на Палас досега с Гласнър начело. последва ранна смяна, когато Уил Хюз беше контузен при сблъсък с Куня и беше заменен с Ахамада.

Преди това капитанът на Уулвс Макс Килман стреля с глава от корнер и малко след това се падна добър шанс на посетителите, когато Марио Лемина изгуби притежание близо до собственото си поле, топката стигна до Матета и той проби встрани.

Впоследствие Олизе не успя да се възползва максимално от прилична възможност, пробивайки встрани – след това показа още една демонстрация на класата си докато той стреля точно от външната страна на зоната покрай Дан Бентли, късен заместник в състава на Вълците на болния Хосе Са, за да изведе Палас напред.

В рамките на няколко минути допълнителна магия от Олизе помогна на гостите да удвоят предимството си, като 22-годишният футболист нахлу в наказателното поле отдясно и изигра деликатен нацепен пас, за да изравни Натаниел Клайн. Бранителят отправи удар към гредата и Матета беше на разположение, за да завърши от близка дистанция при последващия удар.

Крис Ричардс кимна, когато Палас потърси нов, а след това Уулвс се доближи до намаляване на изоставането преди почивката, когато ударът с глава на Дохърти удари гредата, като вратарят на Палас Дийн Хендерсън вероятно получи тъч.

След като видя удар, спасен от Хендерсън в началото на второто полувреме, Куня вкара топката в мрежата 66-та минута, стрелба от удар на Hwang Hee-chan. Първоначално усилието беше отменено, тъй като флагът се вдигна за засада, но VAR се намеси и след проверка беше даден гол.

Вълците се върнаха в играта – но Палас скоро възстанови преднината си от два гола, с неизбежно участие на Олизе, отигравайки централна топка, която Езе заобиколи Бентли и го вкара.

След кратка конфронтация между Гласнър и Нелсън Семедо, когато защитникът на Уулвс се опита да вземе топката, което доведе до жълт картон на мениджъра , Бентли направи добре, като откаже Даниел Муньос, преди Хендерсън да осуети Пабло Сарабия и Лемина.

След това Ахамада получи червен картон за нарушение срещу Куня и бе отсъдена дузпа. Това се превърна в свободен удар след проверка на VAR, тъй като повторенията показаха, че предизвикателството се е случило извън наказателното поле и Уулвс не успяха да направят предимството на човека в заключителните етапи.