Майкъл Оуен назова много, много лоша звезда на Арсенал, която сега доказва, че съмняващите се грешат
The Mirror | 2023-12-17 | 20:59:18

Майкъл Оуен похвали Кай Хаверц от Арсенал, че доказа, че съмняващите се грешат след последните му подвизи срещу Брайтън.

Хаверц, който се присъедини към Арсенал от Челси в сделка за 65 милиона паунда през юни, имаше затруднения през първите си няколко месеца на Емирейтс. 24-годишният германски национал вкара само един гол в първите си 12 мача във Висшата лига за "артилеристите" - и това беше дузпа.

И все пак Havertz сега доставя стоките за страната на Микел Артета. Той отбеляза четири гола в последните си шест мача, включително победата в Брентфорд миналия месец. Последният му гол дойде в неделя, когато Арсенал победи Брайтън с 2-0 и излезе начело във Висшата лига.

Артилеристите поведоха на Емирейтс, когато Габриел Жезус откри мрежата след полувремето. Брайтън настоя за изравняване, но Хаверц отбеляза късно, за да осигури точките. Оуен вярва, че бившата звезда на Челси сега "показва признаци на малко обещание".

„Хаверц влезе малко във форма, ако успее да продължи това и да израсне в постоянен играч и уверен играч, тогава това може, както се казва в старата поговорка, да бъде като ново попълнение“, каза Оуен пред Premier Лига Продукции след мача в неделя.

След това Оуен спомена бавния старт на Хаверц. Той добави: „Той беше много, много беден, откакто е в клуба, но изведнъж показва признаци на малко обещание.“

Въпреки че Хаверц едва печели своите съмняващи се, неговият мениджър винаги е бил до него. Артета беше попитан дали атакуващият играч сега показва представянето, което очаква от него. „По отношение на головете, да“, каза босът на топчиите.

Мислите ли, че Кай Хаверц може да стане един от най-добрите играчи на Арсенал? Уведомете ни в коментарите по-долу!

Но Артета предизвикателно добави: „По отношение на представянето е точно същото, както беше в началото на сезона. Можете да видите, че той е уверен и се наслаждава на футбола си.“

Хаверц говори с медийния екип на Арсенал след мача в неделя и призна, че увереността му е нараснала през последните седмици благодарение на неговите голове. „Вашето самочувствие винаги се повишава, когато вкарвате и допринасяте“, каза победителят в Шампионската лига.

„Така е и с мен, щастлив съм и сега трябва да бъда постоянен в това, редовно всяка седмица -седмица и се опитваме да поддържаме тази форма. Беше труден мач (срещу) добър отбор, мисля, че трябваше да вкараме няколко голове през първото полувреме, но говорихме за някои неща на полувремето и го направихме малко по-добре.

„Винаги правим някои корекции, разбира се, но той каза, че трябва да продължим, да вкараме гол и да се чувстваме добре. Също така започнахме второто полувреме много добре, имахме няколко положения и понякога стандартите са толкова важни, вкарахме гол от него и понякога това отваря вратата в мач. Днес го направи и всички сме много доволни."

Присъединете се към новата ни WhatsApp общност! Щракнете, за да получите дневната си доза съдържание от Mirror Football. Ние също така предлагаме на членовете на нашата общност специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не ви харесва нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашите