Майлс Макбрайд обвинява ръководството на играта през четвъртото тримесечие за загубата на Никс
New York Post | 2024-01-16 | 07:02:23

Върховите точки в кариерата в последователните мачове нямаха значение за Майлс „Deuce“ Макбрайд.

Не и след това, което изглеждаше като обещаваща победа за Никс и техния резервен пойнтгард, който започна втори пореден мач на мястото на контузения Джейлън Брънсън, се превърна в объркана загуба с 98-94 от Орландо в Гардън.

„Честно казано, не“, каза Макбрайд, когато го попитаха дали има добро чувство, след като отчете 20 точки в понеделнишкия мач за Деня на Мартин Лутър Кинг младши, след като вкара предишния си рекорд в кариерата си от 19 срещу Гризлис в събота. „Предпочитам нула точки и победа. Това е просто моето мислене. Това не беше достатъчно за победата. Това е почти това, което имам да кажа за това.“

Изборът от втория кръг на 2021 г. от Западна Вирджиния започна горещо, като отбеляза първите си две 3 точки.

Неговият импулс продължи да носи Никс, включително през четвъртата четвърт, когато той удари дълбоко, грабна кражба и отклони пас при последователни притежания.

Тази поредица оправда овациите от резервната скамейка на Никс и шумните аплодисменти „Deuce“ от публиката.

вижте също

Никс продължаваха да заплашват да унищожат Магията, но така и не го направиха при евентуалната си загуба.

Никс нямаше работа да губи от Меджик в хикс, който не може да се случи често в тесния Изток

Без Брънсън, лидерът на Никс, на Макбрайд беше възложена голяма отговорност, с която той каза, че не успя да се справи в последните минути в понеделник, когато Никс изстинаха.

„Бих казал, че грешката е моя като пойнтгард. Имах нужда да отведа всички там, където трябва да бъдат, и да управлявам играта малко по-добре в края“, каза той. „Те отидоха на няколко бягания, където имаха няколко трудни кофи. Имахме няколко борби, които трябваше да вземем, но мисля, че зависи от мен. Трябва да се уверя, че ще отведа всички там, където трябва, и ще поема контрола.”

Съотборниците и главният треньор Том Тибодо говориха високо за усилията на Макбрайд – усилия, които се очакваха, когато им се даде тази възможност.

„Бях много доволен от Дюс, той ни даде наистина добри минути. Той се справя страхотно“, каза Тибодо.

„Знаех, че е талантлив играч“, каза О. Г. Ануноби, когато го попитаха дали е знаел за уменията на Макбрайд преди да се присъедини към Никс. „Спомням си го и в колежа. Така че винаги съм знаел, че има талант.“

Макбрайд вкара 8-за-17 от игра и 4-за-10 от дълбочина, като добави две борби, две откраднати топки, една асистенция и блок.