Майлс Макбрайд прави шоу с стрелба за 3 точки при победата на Никс
New York Post | 2024-01-06 | 09:33:22

ФИЛАДЕЛФИЯ — При оставащи 4:31 минути до края на първата четвърт Майлс Макбрайд влезе в мача. До края на периода той изравни рекорд в кариерата си с четири тройки.

Това беше незабравим период за резервния пойнтгард, който влезе в ротацията едва след неотдавнашната размяна на OG Anunoby, която изпрати Имануел Куикли в Раптърс.

„Мисля, че беше въпрос на време“, каза Макбрайд, след като вкара 15 точки и добави четири асистенции при изненадващо доминиращата победа на Никс със 128-92 над 76-ърс в Уелс Фарго Сентър. „Колкото повече възможности получавам, чувствам, че ще продължа да играя по-добре и да правя повече удари.“

Макбрайд беше голяма част от победата. Той вкара 12 точки в серия 14-4, за да затвори първата четвърт, която превърна изоставането от шест точки в преднина от четири точки. Никс никога повече не изоставаха в едностранната победа.

„Бяхме развълнувани на резервната скамейка“, каза Джейлън Брънсън.

вижте също

Майлс Макбрайд (вляво) и Еван Фурние защитават Бенедикт Матурин по време на загубата на Никс със 140-126 от Пейсърс.

Майлс Макбрайд от Knicks се съгласява на тригодишно удължаване на $13 милиона

Това беше значително представяне за Макбрайд, който все още иска да си изработи роля в третия си сезон с Никс.

Засега дефанзивно ориентираният гард е част от ротацията на треньора Том Тибодо, въпреки че се очаква Никс да добавят голмайстор към второто звено преди крайния срок за търговия на 8 февруари.

„Мисля, че за мен е страхотна възможност просто да мога да вляза в ротацията и наистина да покажа какви са възможностите ми“, каза Макбрайд, който наскоро получи тригодишно удължаване на договора за 13 милиона долара.

Постижението на Макбрайд с 15 точки беше рекордно за сезона, като за първи път тази година той отбеляза двуцифрен резултат.

Всъщност той беше вкарал 42 точки през целия сезон, когато влезе в играта.

Най-важното е, че Никс изпревариха 76-ърс с 20 точки за 14-те минути, когато Макбрайд беше на пода, а резервната скамейка като цяло се представи добре след колебливи усилия срещу Булс.

Джош Харт беше из целия корт и в двата края, като отбеляза 10 точки, 15 борби и шест отнети топки, а Куентин Граймс отбеляза 18 точки и осем борби.

„Имам чувството, че всички се засилихме“, каза Харт. „Втора единица, играхме като s- последните два мача, така че мисля, че всички се включихме, внесохме страхотна енергия, успяхме да спрем, да играем бързо, някак си набрахме инерция.“