Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп говори за „играч от световна класа“ Мохамед Салах
Breaking News | 2024-03-15 | 17:59:04

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп приветства „чистото качество“ на Мохамед Салах, докато нападателят се готви да се изправи срещу любимия си опонент Манчестър Юнайтед.

Германецът също така похвали начина, по който неговият отбор се справи без своя водещ голмайстор за двата месеца, когато той отсъстваше първо на Купата на Африканските нации, а след това с проблем с подколянното сухожилие, постоянен на турнира.

Салах вкара и направи три асистенции в първите си 90 минути след Нова година в разгрома с 6-1 срещу Спарта Прага в Лига Европа, но гостуването на ФА Къп в неделя на "Олд Трафорд" ще предложи по-добър барометър за това дали той се е върнал към най-силното си състояние.

Египетският национал ще се наслаждава на играта, тъй като е отбелязал повече голове за Ливърпул срещу Юнайтед – клубен рекорд от 12 в 13 изяви – от всеки друг отбор.

„Супер добре, видяхте го снощи. Колко гола отбеляза през първото полувреме? Той вкарваше и участваше почти във всички останали. Изключително“, каза Клоп.

„С удоволствие бих го свалил, но не беше възможно поради ситуацията на Боби (полузащитникът Боби Кларк имаше малък проблем) и той можеше да се справи с това доста добре – дори тогава той постави още един гол, който беше в засада.

„Мо е чисто качество. Попитайте го какво харесва най-много в Ман Юнайтед, но колкото повече говорим за това, толкова по-малка е вероятността да се повтори. Изключителен човек, играч от световна класа и как се справихме без него беше невероятно. Невероятно.

„Момчетата се справиха наистина добре – но е по-добре той да е наоколо и на терена, отколкото просто в съблекалнята.“

Деветте гола на Салах и Дарвин Нунес в последните му 11 изяви би трябвало поне да представляват значителна заплаха на Олд Трафорд.

Юнайтед са единственият отбор в последните 55 мача, за да попречат на Ливърпул да отбележи гол, въпреки че след нулевото равенство на Анфийлд през декември те са в серия от 20 мача с гол.

Клоп каза, че този ден е началото на втора фаза от техния сезон, дори и ултра-дефанзивните опоненти да ги разочароват.

„В момента не знам дали можем да играем същата игра отново, това беше наистина добра игра,“ добави той.

„Бих нарекъл този мач началото на достигането на следващото ниво за сезона. Дотогава бяхме доста добре, загубихме само един мач, но все пак беше „Ах, понякога наистина добре, понякога не толкова добре“.

„Беше трудно да ни съдиш: имахме толкова много неща да преодолеем като червени картони, губейки с 1-0, така че не беше ясно колко добри сме всъщност.

„Онзи мач, който видях за първи път това наистина бяхме ние на следващата предавка. Резултатът не показа това и нямам представа дали ще бъде същият мач – не го очаквам, очевидно това е домакински мач за тях.

„Но много аспекти в нашия играта този ден беше наистина добра и тези аспекти се опитваме да внесем на терена отново.

„Но съперникът имаше цяла седмица за подготовка, може да направи няколко неща по различен начин и тогава ние трябва да се адаптираме към това.”

Ливърпул преследва безпрецедентна четворка и равенството в Лига Европа в петък, четвъртфинал срещу Аталанта, който може да бъде последван от полуфинал срещу Бенфика или Марсилия, ги направи още по-силни фаворити за това състезание.

„Трудно, но с Аталанта играхме там (през 2020 г.) – не че ги гледах оттогава 500 пъти, но все пак същият мениджър, със сигурност подобна структура, така че е неудобно да се играе срещу , много добре организиран,” каза той.

„Това е четвъртфинал – не очаквах лесен съперник. Имам голямо уважение към това, което Аталанта прави през последните години, много последователно.”