Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг съжалява за „най-лошото поражение“, но обещава да се бори занапред
Breaking News | 2024-05-07 | 08:33:05

Ерик тен Хаг призна, че поражението на Манчестър Юнайтед с 4-0 от Кристъл Палас е най-ниската точка за техния сезон досега, но настоя, че той остава десният човек, който да обърне съдбата на клуба.

Засегнатият от контузия Юнайтед претърпя най-тежката си загуба през кампанията, след като Майкъл Олизе, който беше свързван с преминаване на Олд Трафорд това лято, буйства на Селхърст Парк с ослепително представяне с два гола.

Олизе наруши резултата в 12-ата минута и направи 4-0 24 минути преди края, докато Жан-Филип Матета и Тирик Мичъл бяха точни между тях за Оливър Гласнър отбор.

Това беше поредното жалко представяне от страна на Ten Hag и осмият Юнайтед може да бъде поставен за най-ниското си класиране във Висшата лига.

Юнайтед завършиха на седмо място в кампанията 2013-14 – първата след напускането на сър Алекс Фъргюсън – с 64 точки, но вече не могат да достигнат този сбор и изостават от шестия Нюкасъл с две точки след три мача преди края .

Запитан дали вярва, че е правилният човек, който да върне богатството на Юнайтед, Тен Хаг каза пред Sky Sports: „Абсолютно. И ако правилните играчи са там, на разположение, имаме добър състав, но ни липсва почти цялата задна линия и тогава имаме проблеми.

„Много е разочароващо. Слабо представяне. Определено най-лошото поражение. Трябваше да се справим по-добре.

„Наясно сме, че като отборно представяне не бяхме коректни, правехме големи грешки и не следвахме плана и сценария и правилата, които имаме.

„Да (ниска точка), беше много лошо как дадохме головете, особено когато подготвим отбора и допускането на първия гол е много разочароващо.“

Юнайтед пристигна в Южен Лондон без Хари Магуайър и капитана Бруно Фернандес, но ветеранът Джони Евънс беше достатъчно готов да започне и си партнира с Каземиро в защита.

И двамата завършиха на тестето през първото полувреме, когато Олизе остави Каземиро проснат на пода до централния кръг, преди той да нанесе удар в долния ъгъл, след като му беше дадена свободата на Селхърст Парк от изоставащата защита на Юнайтед.

След това Матета. проби покрай Евънс, за да пробие отвъд Андре Онама след 40 минути, за да даде заслужена преднина на домакините на полувремето. Вратарят на Палас Дийн Хендерсън.

Слаб удар от 22 ярда на Антони след 51 минути бе първият гол за гостите, но Мичъл вкара седем минути по-късно за Палас, след като Адам Уортън избра Йоахим Андерсън.