Мениджърът на Уест Хем Дейвид Мойс оплаква „ужасната“ защита като надарен играч на ниво в Палас
Breaking News | 2023-12-03 | 21:40:04

Дейвид Мойс се изказа за „ужасната“ защита, която коства Уест Хем в равенството 1-1 с Кристъл Палас

Чуковете водеха след хубав гол на крилото на Гана Мохамед Кудус и се насочиха към пета поредна победа във всички състезания.

Но гръцкият защитник на Уест Хям Константинос Мавропанос дойде с подарък в началото на второто полувреме, когато лудото му , без поглед, обратно подаване позволи на Одсон Едуар да изравни.

Отново неспособността на Чуковете да запазят чиста мрежа им коства – те успяха само една във Висшата лига този сезон.

Това беше и 16-ият път, в който те допускат гол в 15-те минути след полувремето през тази календарна година.

Босът на Hammers Мойс каза: „Наясно съм с това. Но не е като да ядем пай на полувремето и да излезем, чувствайки се боклук.

„Беше труден мач за нас, вкарахме добър гол в началото, но не се представихме добре през първото полувреме. Беше напрегнат мач във Висшата лига.

„Когато мачовете са напрегнати, се надяваш да успееш да издържиш, но да дадем гол по начина, по който го направихме, от наша гледна точка беше ужасно .

„Вероятно най-голямото нещо беше, че не можахме да играем с достатъчно личност, не можахме да вдигнем атмосферата, трябваше да играем по-добре.

„Мислех, че сме играейки на сигурно, искаше да поеме повече рискове и да вкара топката в нападателите. Но Мо беше фантастичен, вероятно най-добрият играч на терена. Атаката му беше отлична днес.“

Босът на Двореца Рой Ходжсън с облекчение видя нервен финал, докато Уест Хем се впусна в търсене на късен победител.

„За дълги периоди бях наистина съм доста доволен от начина, по който се защитавахме и атакувахме. Беше равностоен мач,” каза той.

„Трябва да преминете през тревожните последни моменти, но това е разбираемо, току-що загубихме два мача с късни голове.

“ Можех да мина и без тези 10 минути, но отборът показа много издръжливост и можех да разбера безпокойството. Ако бяхме загубили още един мач с късен гол, това щеше да има огромни последици за увереността на отбора.“

Palace бяха без Eberechi Eze, който получи контузия в глезена миналата седмица, а Ходжсън не е сигурен кога ще стане звездата му напред ще се върне.

„Актуализацията е малко във въздуха“, добави той. „Езе изглежда е на мнение, че ще преодолее контузията по-бързо, отколкото можете да кажете „Джак Робинсън“, но медицинските хора смятат, че може да е по-дълго.“