Меси и Саурес водят победата на Интер Маями с 6-2 в МЛС над Ню Йорк Ред Булс
Снимка: aljazeera.com
Aljazeera News | 2024-05-05 | 09:56:18

Луис Суарес отбеляза хеттрик, а Лионел Меси направи невероятни пет асистенции и гол през второто полувреме, когато необузданият Интер Маями победи Ню Йорк Ред Булс 6-2 в Мейджър Лийг Сокър.

Резервата с два гола Матиас Рохас предизвика поражението през второто полувреме от лидера в Източната конференция Интер, след като Ню Йорк водеше с 1-0 на почивката.

Без Меси, Маями бяха загубили с 4:0 от Ред Булс в Ню Йорк през март, но те повече от отмъстиха за тази загуба с безмилостно събаряне през второто полувреме в събота.

Петте асистенции на Меси, които всички дойдоха през второто полувреме, са нов рекорд за мач от МЛС и сега той има 10 гола и 12 асистенции в осем участия в лигата досега този сезон.

Действайки зад Суарес, преминаването на Меси през най-малките празнини, възползвайки се от телепатичното разбиране на намеренията му от бившия му съотборник в Барселона, беше просто твърде много за Червените бикове, които влязоха в мача трети на Изток.

Очевидно това, което видяхме днес, изненадва хората, защото не се вижда това във футбола, каза Суарес за петте асистенции на Меси.

"Но като съотборник и човек, който го познава, нищо не ме изненадва в него", добави уругваецът.

Тройките на 37-годишния Суарес повишават собствената му сметка до 10 в 11 мача за Маями от лигата и въпреки че вече не е благословен с темпото, убийственото му завършване очевидно остава непокътнато.

Въпреки че това беше онзи вид нападение, за което собствениците на Маями Хорхе Мас и Дейвид Бекъм със сигурност са мечтали, когато доведоха звездната двойка, нямаше признаци на експлозивността в първото полувреме.

Данте Ванцейр изведе Червените бикове напред в 30-ата минута, вкарвайки гол, след като удар на Викелман Кармона излезе от гредата, след превъзходен пас от шведския плеймейкър Емил Форсберг.

На Интер на Херардо Мартино му липсваше интензивност и идеи в първите 45 минути, но смяната на треньора на полувремето промени играта.

Парагваецът Рохас бе въведен за второто полувреме и му трябваха само три минути, за да направи ефект, като получи пас от Меси и избегна двама защитници, преди да отприщи неудържим пробив от 25 ярда.

След това Меси изведе Маями напред, когато Рохас ограби Кармона и намери Суарес, който мушна топката на аржентинеца, който не направи грешка.

Осемкратният носител на Златната топка след това отново се превърна в доставчик, когато разцепи защитата на Ню Йорк с брилянтен пробив към Рохас, който сръчно прехвърли напредващия Карлос Коронел.

След това хеттрикът на Суарес дойде в рамките на 12 минути – той първо намери целта, когато Меси вкара топка отдясно и уругваецът вкара от воле.

Минути по-късно Суарес изигра едно-две с Меси и след това вкара домакина, за да направи 5-1.

Меси отново беше създателят на шестия удар на Маями, който Суарес обърна от близко разстояние от най-тесен ъгъл.

„Партньорството между него [Меси] и Луис [Суарес] през второто полувреме работи много добре, както в стари времена... Те бяха много влиятелни в играта,“ каза Мартино.

Ню Йорк получи късна утеха в последните секунди с дузпа от Форсберг.

Източник: aljazeera.com