Мейсън Грийнууд вижда червено, тъй като Хетафе с девет играча е победен от Райо Валекано
Breaking News | 2024-01-03 | 13:16:48

Получателят под наем от Манчестър Юнайтед Мейсън Грийнууд беше изгонен, тъй като Хетафе с девет играча загуби домакинството си с 2-0 от Райо Валекано в Ла Лига.

Домакините бяха намалени до 10 играчи пет минути преди почивката, тъй като наетият под наем от Реал Мадрид Хуанми Латаса получи втори жълт картон и нещата станаха още по-лоши, когато Серхио Камело изведе гостите с 1-0 за добро.

Камело удвои преднината си две минути след почивката, а Грийнууд получи директен червен картон три минути по-късно за несъгласие, след като показа жест колко пъти е бил фаулиран към рефера Хорхе Фигероа.

Грийнууд стана осмият играч, който получава червен картон за Хетафе този сезон и още един червен картон беше даден на Дамян Суарес от резервната скамейка, след като той вече беше заменен в разгорещен сблъсък, тъй като бяха показани 11 картона по време на срещата.

Мейсън Грийнууд беше изгонен с директно червено за това, че каза нещо на съдията и след по-ранния червен картон на Хуанми Латаса, Хетафе остана с 9 човека.