Миеща мечка, преследвана от персонала с кофи за боклук, щурмува терена по време на футболен мач
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-05-16 | 12:27:49

Космат нашественик на терена спря мача на Мейджър лийг сокър в сряда, когато миеща мечка избяга на терена по време на мач между Филаделфия Юниън и Ню Йорк Сити ФК.

Атлетичното създание пробяга по дължината на игрището в Subaru Park в Честър, Пенсилвания, умело избягвайки залавянето, докато спринтиращият персонал на стадиона се опитваше да го залови с помощта на кофа за боклук.

„Трябва да му намерим топка, защото той се движи много добре в центъра на халфовата линия“, иронизира коментатор по време на двубоя, добавяйки, че това е „забавление от свой вид“.

Мачът беше спрян за пет минути, докато екипите се опитваха и в крайна сметка успяха да заловят животното, наречено „Raquinha the Raccoon“ от MLS.

Съюзът изпрати актуализация, в която се казва, че миещата мечка е „дадена в добри ръце“ и е освободена безопасно.

„Неофициално Raquinho the Raccoon прекара 161 секунди на терена тази вечер, което беше най-много от миеща мечка в историята на @MLS“, се казва в съобщение на лигата в публикация на X.

NYCFC спечели мача с 2-1 след гол във втората минута на Алонсо Мартинес и Ханес Волф от пряк свободен удар в добавеното време през първото полувреме.

Източник: cnn.com