Микел Артета се оплаква от „болезнено“ поражение, тъй като предизвикателството за титлата на Арсенал претърпя удар
Breaking News | 2023-12-31 | 19:57:48

Микел Артета оплака за „болезнен и тъжен“ ден, тъй като предизвикателството за титлата на Арсенал във Висшата лига претърпя нов неуспех с поражението от Фулъм.

Артилеристите вече са четвърти в таблицата след загуба с 2-1 на Крейвън Котидж, която добави само поражението у дома от Уест Хям в четвъртък.

Букайо Сака даде преднина на гостите в западен Лондон, само за Раул Хименес и Боби Декордова-Рийд за обръщане на мача за Котиджърс.

Преди пет мача Арсенал имаше шест точки пред шампиона Манчестър Сити, но сега е на ниво, след като изигра още един мач с отбора на Пеп Гуардиола в Световното клубно първенство преди Коледа.

Попитан за мнението му за играта, Артета каза: „Болезнен и тъжен ден. Така бих обобщил.

„Имахме шанса да бъдем начело в таблицата след 20 мача с постоянството, което показахме. Не се справихме достатъчно добре, за да спечелим правото да спечелим мача.

„Преди три дни загубихме мач, който заслужавахме да спечелим, днес беше много различна история.“

Арсенал имаше 30 опита за гол, докато загубиха с 2-0 от Уест Хям – но тук беше различна история, тъй като отборът на Артета се мъчеше да създаде положения в влажния и ветровит следобед край Темза.

„Със сигурност“, отговори испанецът на въпрос дали представянето на Фулъм е по-притеснително от това срещу Чуковете.

„Другият, ние не вкарахме топката в мрежата и те вкараха начина, по който го направиха. Всичко е наред. Днес цялостното представяне беше по-тревожно.

„Не бяхме достатъчно добри. Не бяхме достатъчно добри във владението на топката, дадохме твърде много топки. нямахме достатъчно ритъм, достатъчно заплаха.

„В защита бяхме втори най-добри. Не можахме да контролираме директната игра. За тях беше толкова лесно да спечелят тази първа и втора топка и да имат възможността да бягат.

„Тогава допуснахме два гола, както направихме срещу Уест Хям, и когато направите това в тази лига, ще бъде ще бъде много труден за победа.“

Старши треньорът на Фулъм Марко Силва остана да вдига чаша за добрата 2023 г., след като неговият отбор се завърна към победите след поредица от три загуби в лигата.

Това беше и първият път от повече от година, когато Фулъм изостана, за да спечели във Висшата лига и Силва беше доволен от това, което видя от своя отбор.

„Това наистина е най-добрият начин да завършим 2023 г., определено“, каза той.

„Нашата амбиция беше да завършим на високо ниво и да реагираме от последните два мача. Наистина вярвам, че го заслужаваме. През 95-те минути го заслужавахме повече.

„Беше много добра реакция след първия гол. Начинът, по който победихме тяхното напрежение и започнахме да играем по нашия начин. Дори имахме повече шансове да отбележим трети гол.”