Микел Артета: Това, за което Арсенал все още трябва да играе, е красиво
Breaking News | 2024-04-18 | 09:01:04

Микел Артета иска Арсенал да завърши сезона си по „красив“ начин, след като бяха изхвърлени от Шампионската лига от Байерн Мюнхен.

Артилеристите загубиха с 1-0 на "Алианц Арена", тъй като ударът с глава на Джошуа Кимих през второто полувреме беше достатъчен, за да подпечата полуфинал срещу Реал Мадрид с обща победа с 3-2.

Това последва след 2 -0 загуба у дома от Астън Вила в неделя, която намали шансовете на Арсенал за титлата във Висшата лига.

Не е резултатът, който искахме. Не е резултатът, който вашата подкрепа заслужаваше.

Благодарим ви, че се присъединихте към пътуването, Gooners. Ще се видим в събота на Wolves ❤️ pic.twitter.com/rVwPhtFpWZ

— Арсенал (@Arsenal) 17 април 2024 г.

Те пътуват до Уулвс в събота вечерта, като се нуждаят от реакция на лошата седмица и Артета смята, че неговата страна ще подходи към мача по правилния начин.

Запитан колко болезнено беше отпадането от Шампионската лига, испанецът каза: „Там е.

„Няма да изчезне, със сигурност тази вечер, но мога да ви гарантирам, че до утре сме напълно фокусирани върху Вълците и всички са вдигнати.

„Какво все още трябва да играем за е красиво. Казах преди, че е време да бъда до тези играчи.

„Лесно е да бъдеш зад тях и да хвалиш играчите и да говориш хубави неща, когато ние 10 поредни победи и едно равенство.

„Моментът е да бъда зад тях и да бъда до тях.“

След напрегнат мач, в който Байерн също удари рамката два пъти и Габриел Мартинели пропусна великолепен шанс да изведе гостуващия отбор напред, Артета каза, че неговият отбор продължава да се учи след завръщането си в Шампионската лига за първи път от седем години.

„Не сме играли това състезание от седем години и не сме били на този етап от 14 години,” добави той.

„Има причина за това. Искаме да направим всичко бързо напред, супер бързо за един сезон. Мисля, че имаме капацитета и качеството да бъдем на полуфинала, защото резервите са много малки.

„Тези резерви идват от нещо друго, което може би все още нямаме. Трябва да го научим. Ако погледнете исторически, на други клубове са били необходими седем, осем или 10 години, за да го направят. Днес това няма да ни накара да се почувстваме по-добре, това е сигурно.”

Докато Арсенал все още е сравнително неопитен на това ниво, Байерн сега се готви за девети полуфинал в надпреварата, откакто Артилеристите успяха за последно толкова далеч.

Мениджърът Томас Тухел също става едва вторият човек след Жозе Моуриньо, който води три различни клуба до финалната четворка и е доволен от представянето на домакините.

„Винаги е по-добре да играеш пред собствените си фенове“, каза той.

„С всяко подхващане и всяко добро действие получавате подкрепата и ви повдига и ви дава втори вятър.

„Сега са полуфиналите и всички трябва да се активизират – ние трябва да се активизираме и привържениците трябва да се активизират отново.

„Първото полувреме беше игра на шах. Никой не искаше да направи първата грешка. Всички играха малко безопасно – имаше моменти за нас, имаше моменти за Арсенал.

„Насърчихме отбора на полувремето да покаже малко повече личност, малко повече смелост. Бяхме по-гъвкави и изиграхме фантастично второ полувреме. Заслужавахме да победим.”