Младежите на Манчестър Юнайтед постигнаха така необходимата победа над Нюкасъл
Breaking News | 2024-05-15 | 23:25:18

Ракетата на Амад Диало и доброто завършване на Расмус Хойлунд осигуриха на Манчестър Юнайтед и обстрелвания Ерик тен Хаг така необходимата победа срещу други европейски надежди Нюкасъл в последния им домакински мач от сезон за забравяне.

Опустошените от контузии Червени дяволи загубиха 19 във всички състезания този сезон и знаеха, че поражението в сряда ще постави нежелани рекорди, както и ще сложи край на всяка надежда за континентална квалификация през Висшата лига.

Но докато новите хора, вземащи решения в Юнайтед, Инеос обмислят как да обърнат клуба, имаше проблясък на това, което можеше да бъде – и може би все още може да бъде – при Тен Хаг, когато избягаха с 3-2 победи срещу Нюкасъл.

Далеч не беше перфектно, но Коби Майноо доведе Юнайтед до заслужена преднина в средата на първото полувреме, след което обжалванията за дузпа на Антъни Гордън бяха отхвърлени и удар с глава на Дан Бърн беше изчистен от линията от Каземиро.

Гордън изравни Нюкасъл в началото на второто полувреме и блокада на Софян Амрабат изпрати удар на Александър Исак, който се насочи към гредата, докато отборът на Тен Хаг се поклащаше, само за Диало да върне домакините напред.

Наскоро критикуваният резерва Хойлунд се прибра трети, когато часовникът се върна, което означава, че прекрасният гол на Луис Хол в добавеното време беше само утеха.

Победата поставя Юнайтед на осмо място с 53 точки, а Нюкасъл е на седмо място. , но са доста по-назад с головата разлика към последния ден от сезона.