Мо Салах поставя рекорд за голове на Ливърпул при зашеметяващата победа на отбора с общ резултат 11-2 над Спарта Прага
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-03-15 | 13:03:21

Тъй като вървят лошите дни в офиса, малко вероятно е Спарта Прага да е претърпяла много по-лоши от четвъртък.

Вече изоставайки с 5-1 след първия мач от осминафиналите на Лига Европа миналата седмица, Спарта се оказа с общ резултат от 9-1 след само 15 минути на Анфийлд, докато Ливърпул се развихри рано с голове на Дарвин Нунес, Боби Кларк, Мо Салах и Коди Гакпо.

Нещата наистина се подобриха малко за Спарта – макар и за много кратко – след като Велко Бирманчевич намали общия дефицит до седем гола, когато отбеляза малко преди полувремето, за да направи 4-1 през нощта.

Обаче необузданият Ливърпул все още не е приключил, тъй като голове на Гакпо и Доминик Собослай доведоха до победа с 6-1 през нощта и 11-2, намаляващи общо в едно от най-едностранните двубои, които някога сте имали вероятност вижте в европейско състезание.

„Момчетата започнаха мача невероятно добре“, каза Клоп пред репортери след мача. „Ние наистина, наистина ги преследвахме, при тях – както искате да го наречете – и вкарахме прекрасни голове.

„Четири-нула след 14 минути е наистина странно и от този момент нататък се превърна в странна игра, защото как можеш сега да останеш алчен и подобни неща. В този момент вероятно всички са си помислили: „Добре, предстоят ни други игри“, подобни неща.

Голът на Салах беше неговият 20-и във всички състезания този сезон, отбелязвайки първия път в историята на Ливърпул, когато играч достига тази забележителност за седем последователни сезона.

Клоп каза, че статистиката „не е наистина изненадваща“, тъй като Салах, който стартира за първи път от 1 януари поради контузия, е „изключителен играч“.

„Работих седем години заедно с него, така че един проблем, който никога не сме имали, беше последователността“, каза Клоп. „Мо просто доставя и доставя и доставя, желанието му не спира. Качеството му така или иначе е налице, но тогава желанието му да бележи просто не спира.

„Той се подобри в толкова много аспекти, откакто започна тук. Той няма да спре, така че съм по-малко изненадан, отколкото може би някои други. Мислех, че това вече се е случило, честно казано, през този сезон, но той беше контузен за известно време и затова не можеше да го направи [по-рано]. Иначе щеше да стане през януари или февруари.

„Така че, страхотно, много добре и, както казах, страхотно е да го имаме отново.”

Клоп, който напуска Ливърпул в края на сезона след девет години в клуба, беше попитан дали „съжалява за Спарта“ по време на удара.

„Има разлика в качеството“, отговори той, разкривайки, че е говорил с мениджъра на Спарта, Браян Приске, след мача. „Това беше ясно преди мача и винаги е така: ако отборът с по-високо качество покаже добро отношение, което ние направихме, тогава ще бъде трудно. Къде е шансът?

„Дълго време в живота си очевидно работех за по-малък клуб – не че Спарта е малък клуб – но работих в Германия за по-малък клуб с Майнц. Можете да печелите игри, но имате нужда от малко помощ от противника – ние не помогнахме [тази вечер].

„Момчетата показаха топ, топ, топ отношение и затова беше трудно и тогава всички знаем как могат да се развият тези неща.“

Източник: cnn.com