Мохамед Кудус на дубъла като впечатляващ Уест Хем отстрани Уулвс
Breaking News | 2023-12-17 | 18:40:49

Беза от първото полувреме на Мохамед Кудус помогна на Уест Хем да постигне седем победи от девет мача с победа с 3-0 над Уулвс.

Лятният новобранец Кудус отбеляза гол срещу Фрайбург в четвъртък, за да помогне на отбора на Дейвид Мойс да оглави групата си в Лига Европа и този последен резултат беше още едно доказателство, че неотдавнашният удар във Фулъм беше аномалия.

Третият и четвъртият гол на Кудус в последните си пет мача проправи Уест Хям по пътя си и докато нападателят на Уулвс Пабло Сарабия беше изключен в 58-ата минута за незначителна засада от VAR Джаред Гилет, домакините заслужиха победата си, като Джарод Боуен закръгли резултата в 16-ата минута от време.

Мойс отново направи минимални промени от победата си в средата на седмицата, но гостите останаха без номер едно Хосе Са поради контузия в рамото.

Резервният вратар Дан Бентли беше избутан в действие и преобърна подаване на Боуен от един от трите корнера, спечелени от домакините в началото.

Матеус Куня тества вратаря на чуковете Лукас Фабиански с моментална снимка в 12-ата минута, но това беше Уест Хем по-голямата част от натиска.

Лукас Пакета стреля встрани, преди свободен удар от 30 ярда, изпълнен от Джеймс Уорд-Проус, беше удобен за Бентли.

Вълците се впуснаха напред, за да форсират първия си корнер след 22 минути, но по злощастен обрат на съдбата допринесе за откриването на Уест Хям.

След като флак-онът на Крейг Доусън беше изчистен от Емерсън, страната на Мойс проби на скорост и Пакета намери Кудус, който изнесе топката, преди да влезе навътре и да вкара с левия си крак от 25 ярда.

Това беше заслужен пробив и докато отборът на Гари О'Нийл се опитваше да възстанови паритета, Фабиански отклони вратата на Куня curler преди Jean-Ricner Bellegarde да получи блокиран удар, те бяха отменени отново в 32-ата минута.

Кърт Зума засече подаването на Марио Лемина и след секунди централна топка на Пакета, оставена от Боуен, позволи на Кудус още една гледка на вратата, като бившият нападател на Аякс успя да вкара с десния си крак.

Вълците бяха наказани за загуба на формата си два пъти, преди неистов период преди полувремето да види, че нисък удар на Боуен удари греда и куп предупреждения.

О'Нийл сам получи жълт картон, малко след като крайният защитник на Уест Хем Владимир Коуфал избяга от наказание за това, че хвана Белгард с ръка, за да усложни мизерните първи 45 минути за гостуващата страна.

Намерението на гостите след почивката беше много по-добро и след като Hwang Hee-chan получи удар, отразен встрани, те смятаха, че са намалили изоставането си в 58-ата минута, когато Сарабия отбеляза гол.

И все пак настроението на О'Нийл бързо се върна към разочарованието, когато триминутна проверка на VAR установи, че Сарабия е бил в незначителна засада след центриране на Нелсън Семедо.

Това лиши Уулвс от превъзходен отборен гол и, докато те се прегрупираха възхитително, докато Куня и Лемина стреляха малко след това, Уест Хем ги удари с силен удар в 74-та минута.

Боуен си размениха подавания с Пакета и пуснаха афтърбърнърите, за да ускорят Доусън преди той заби своя гол в ъгъла за своя 10-ти гол за сезона.