Мохамед Кудус се готви, докато петзвездният Уест Хям лесно се класира за последните осмици на Лига Европа
Breaking News | 2024-03-14 | 23:00:05

Дейвид Мойс свали ръчната спирачка от Уест Хем и ги наблюдаваше как се надпреварват за последните осмици на Лига Европа с победа с 5-0 над Фрайбург .

Шефът на Хамърс Мойс нетипично назова атакуващ състав в опит да поправи щетите от поражението с 0:1 в първия мач в Германия миналата седмица.

Той бе награден с искрящо представяне като голове на Лукас Пакета, Джарод Боуен, Арън Кресуел и два на Мохамед Кудус – включително сензационно соло – осигури победа с общ резултат 5-1 и място в европейски четвъртфинал за трети пореден сезон.

В резултат на това "чуковете" може също да са направили услуга на някои от съперниците си от Висшата лига, като резултатът избута Англия пред Германия в класацията на коефициента на УЕФА, което може да означава допълнително място в Европа през следващия сезон.

Въпреки някаква безразлична вътрешна форма, Уест Хям – победителят в Лига на конференциите Европа от миналия сезон – сякаш оживява в тези европейски вечери.

Преди две години, на същия етап от същото състезание, те незабравимо преодоляха изоставането от 1-0 в първия мач срещу испанския специалист от Лига Европа Севиля.

Имаше опасения, че тази трескава атмосфера може да бъде трудна за пресъздаване, като много фенове не успяха да дойдат на мача поради необичайното Начален час 17:45.

Но стадионът в Лондон все още беше почти пълен и избухна след само девет минути, когато Фрайбург видя предимството си унищожено.

Кресуел завъртя трети- пореден корнер, Томас Соучек се наведе, за да хвърли топката и непокритият Пакета я плъзна на далечната греда.

Точно след половинчасовия знак, Уест Хям направи втория си удар, докато Боуен отпразнува последното си обаждане - до отбора на Англия със стил, отклонявайки вниманието на капитана на Фрайбург Кристиан Гюнтер, преди да удря от 20 ярда.

Фрайбург все още представляваше заплаха, но Роланд Салай стреля над вратата и настрани, само за да остави Уест Хям знае, че равенството все още беше много на равновесие на полувремето.

Това продължи до шест минути след второто полувреме, когато квадратната топка на Боуен в наказателното поле беше отклонена към Кресуел, дебнейки на границата на зоната.

Левият бек, който беше най-лошият играч във Франкфурт две години, когато червеният му картон на полуфинала срещу Айнтрахт струваше скъпо на Уест Хем, взе тъч, преди да вкара топката в кожата далечната греда.

Най-доброто тепърва предстоеше, въпреки че нямаше никакви признаци на опасност, когато Кудус вдигна топката дълбоко в собствената си половина.

Бившият играч на Аякс спринтира наоколо 70 ярда, пронизвайки сърцето на защитата на Фрайбург, преди небрежно да търкулне топката в мрежата.

Нищо чудно, че Кудус почувства необходимостта да вземе назаем столче на фотограф и да седне пред полуделите домашни фенове като негов съотборниците празнуваха около него.

Останалите очевидно се бяха отразили добре на Кудус, тъй като той незабавно прибра почивката на Боуен и изпрати нисък удар от 20 ярда, за да завърши петзвездното представяне на Уест Хем.