Мохамед Салах има рекорден гол, след като Ливърпул удари Спарта Прага за шест
Breaking News | 2024-03-14 | 00:57:19

Мохамед Салах загря за неделния четвъртфинал за Купата на Англия срещу Манчестър Юнайтед с рекорден гол в разгрома на Ливърпул с 6-1 срещу Спарта в Лига Европа Прага на Анфийлд.

Отборът на Юрген Клоп вече имаше почти гарантирано четвъртфинално място след победата си с 5-1 в първия мач, но четири гола в първите 13 минути и половина започнаха поражението.

Те бяха едва вторият отбор в историята на голямото състезание на УЕФА, който вкара четири гола през първите 14 минути, след Челси срещу Женес Отшараж в Купата на носителите на купи през 1971-72 г., но Салах е един от тези, които определят стандартите не ги съпоставя.

Египетският национал, който изигра първите си 90 минути след Нова година – поради Купата на африканските нации и контузията на подколянното сухожилие, която получи, играейки в турнира – вкара трети гол за своите 20 от кампанията.

Това беше седмият пореден сезон, в който той достигна крайъгълния камък и за първи път някой играч на Ливърпул в тяхната 132-годишна история постигна такова постижение.

Ако той се нуждаеше от някаква настройка преди пътуването до Олд Трафорд, тогава чешкият шампион го осигури, тъй като той също направи две асистенции в този ранен блиц, като 19-годишният Боби Кларк спечели първия си гол за клуба, а Коди Гакпо върна своя центриране от близка дистанция.

Дарвин Нунес откри резултата с клиничен удар от 16 ярда – само седем минути по-рано – с най-добрия от квартета, но това беше забравено в мъглявината от голове, които последваха като играчи на Спарта бяха оставени да преследват сенки и да се съмняват в собствените си способности.

Когато падна четвъртият гол, капитанът Ладислав Крейчи, чиято грешка доведе до втория, свика кризисна среща в средата на терена.

Всичко изглеждаше малко напразно, тъй като въпреки че задачата им при началния удар беше невероятна, защитата им беше толкова наивна, че граничеше с неудобството.

Халфът Доминик Собослай, който добави пети две минути след началото на второто полувреме, центрира за Нунез, за ​​да отбележи гол в седмата минута за своя 17-и за сезона и шести в толкова мачове.

Но вместо да се задържат, гостите продължиха да играе отзад и когато Салах се нахвърли върху Крейчи, отбитата топка падна любезно за Кларк, за да влезе под вратаря Питър Виндал.

Услугата беше върната, когато Кларк измъкна с мускули Ярослав Злени от топката на 25 ярда в игра нагоре Салах, за да успее да успее да успее да постигне своя важен гол, след което Гакпо върна центрирането на египтянина отблизо след по-небрежна защита.

Нунес прехвърли най-лесния шанс на Ливърпул от шест ярда от друго центриране на Салах, преди яростният пробив на Конър Брадли да бъде отбит париран от вратаря.

Велько Бирманчевич удържа върналия се назад Ватару Ендо, за да нанесе удар покрай Каоимхин Келехер точно преди почивката, но това беше кратка почивка, тъй като след Нунез, Ендо и Джо Гомес бяха заменени по време на интервал, ударът на Szoboszlai до греда получи отклонение при навлизането.

Когато ударът на Vindahl в ъгъла достигна само границата на зоната, Harve Elliott стреля ниско, което Gakpo докосна с нахална задна пета .

Нидерландският национал пропиля великолепен шанс за своя хеттрик, пламвайки само с вратаря, който трябваше да победи, и въпреки че увеличи резултата си до 13 за сезона, той едва ли ще започне през уикенда.

Предпочитаната предна тройка на Клоп от Салах, Нунес и Луис Диас ще има 48 гола помежду си, а отборът като цяло има 117 гола в 45 мача.

Те ще си представят шансовете си срещу Отборът на Юнайтед, който запази само четири чисти мрежи – три от които дойдоха срещу опонентите от Лига 1 в средата на таблицата Уигън и борците във Висшата лига Нотингам Форест и Евертън – откакто станаха единственият клуб в последните 55 мача, попречил на Ливърпул да отбележи гол при нулево равенство през декември.