Мохамед Салах спасява Ливърпул, докато Червените отвърнаха на удара, за да победят Брайтън
Breaking News | 2024-03-31 | 18:34:04

Мохамед Салах отбеляза важен победен гол, докато Ливърпул преодоля значително предизвикателство за Брайтън, за да спечели с 2-1 и да даде старт на битката за титлата, като изпрати съобщение до съперниците Манчестър Сити и Арсенал.

Вместо да се възползва от това, че не играе за Египет по време на международната пауза, Салах изглежда страдаше от това, тъй като му отне почти час, за да намери обичайната си острота.

Наистина, неговият отпуснат пас позволи на Брайтън да поведе шокиращо в рамките на 90 секунди чрез Дани Уелбек.

GET INNNNNNNNN !!!!!!!!! pic.twitter.com/C0vCmPSqw5

— ФК Ливърпул (@LFC) 31 март 2024 г.

Но след като пропиля няколко възможности през първото полувреме, той ги предостави, когато това беше най-важно, насочвайки гол от централна топка на Алексис Мак Алистър в 65-ата минута.

Това беше неговият 22-ри за сезона – и девети от 15 изяви срещу Чайките – и едно от най-важните в кампанията предвид контекста на деня, като Сити и Арсенал играят помежду си.

Той можеше да направи играта безопасна в мач двама на един с Луис Диас, голмайстор на изравнителния гол през първото полувреме, но отново стреля право във вратаря Барт Вербрюген, докато той се връщаше към нехарактерната си форма за първото полувреме.

Наистина, Салах имаше общо 12 удара, най-много някога в мач от Висшата лига.

Босът на Брайтън Роберто Де Зерби, чиято собствена ситуация с договора е във въздуха, сега е вторият фаворит на букмейкърите за наследник на Юрген Клоп след оттеглянето на Шаби Алонсо от надпреварата и начинът, по който неговата страна подходи към мача, осигури впечатляващо прослушване за йерархията на Анфийлд.

Те бяха смели и креативни и фактът, че отборът на Клоп беше благодарен за последния съдийски сигнал след шест допълнителни минути, показа колко силно натискаха своите домакини.

Представянето на Ливърпул съвпадна с това на Салах, тъй като преди почивката те бяха сянка на обичайното си аз. Едва след паузата бяха създадени по-добри положения и започнаха да валят удари към вратата на Вербрюген.

Мак Алистър, който беше отличен през цялото време срещу клуба, който напусна през лятото, стреля с глава от вратата на Джо Гомес центриране, Доминик Собошлай простреля и овладяният Дарвин Нунез получи удар, блокиран от вратаря.

Но ходът, който донесе победителя на Салах, отвори Брайтън с опустошителна простота.

Върджил ван Дайк намери Szobozslai отдясно, той отправи към Мак Алистър, който проби пас в краката на Салах и той овладя с първото си докосване, преди да стреля с второто.

Карлос Балеба стреля с глава над собствената си греда от Центриране на Szoboszlai и след това на Diaz беше отменен гол за засада, след като Nunez и Salah бяха пробили на крачка, преди последният да не успее да победи вратаря от нова контраатака.

Иначе недостатъчно заетият Caoimhin Kelleher изтегли жизненоважно ниско спасяване, за да откаже удара с глава на Люис Дънк, когато Брайтън усети шанса си да измъкне равенство, след като Ливърпул не успя да ги убие.