Мохамед Салах вкарва своя гол 200 за Ливърпул, за да предизвика завръщане срещу Кристъл Палас
Снимка: cnn.com
CNN News | 2023-12-09 | 18:30:21

След като не успя да отбележи в предишните два мача на своя отбор, Мохамед Салах трябваше да чака по-дълго, отколкото мнозина очакваха, за своя важен гол за Ливърпул.

Но в събота, когато червените загубиха гол срещу Кристъл Палас на Селхърст Парк, египтянинът намери мрежата, когато беше най-важно да вкара своя гол 200 за Ливърпул и 150-и във Висшата лига, предизвиквайки обратна победа с 2-1 за своя отбор.

31-годишният играч е едва петият играч в историята на клуба, който отбелязва 200 гола или повече, присъединявайки се към селективна група, която включва Иън Ръш, Роджър Хънт, Гордън Ходжсън и Били Лидел.

„Най-важното е, че спечелихме мача“, каза Салах пред TNT Sports след победата с 2-1. „Когато спечелим мач и аз вкарам голове, чувството е страхотно, но да, доволен съм от рекорда и съм щастлив за отбора.“

Ливърпул изоставаше от дузпа на Жан-Филип Матета в 57-ата минута, като видеоасистентът на рефера (VAR) прецени, че Джарел Куанса е фаулирал Матета, когато се опитваше да изчисти топката.

Това беше деветият път, когато Ливърпул изоставаше в мач този сезон, но нито един отбор във Висшата лига не е осигурил повече от 18 точки на Ливърпул от губеща позиция.

Палас, отбор, борещ се в долната половина на лигата, след това беше намален до 10 играчи, когато Джордан Айю беше изгонен за две нарушения, за които може да се вземе жълт картон.

Ливърпул бързо спечели, като Салах вкара малко повече от минута по-късно, преди резервата Харви Елиът да отбележи победителя в добавеното време с брилянтен удар от границата на наказателното поле.

Победата измества Ливърпул на върха на таблицата, въпреки че времето на Червените на върха може да е временно, ако Арсенал победи Астън Вила в последния мач от Висшата лига за деня.

Въпреки че Ливърпул доминираше във владението на топката, отборът на Юрген Клоп далеч не беше убедителен, докато Салах не предизвика съживяването.

До откриването на Палас нито един от отборите не представляваше особена заплаха пред вратата, което може да обясни защо телевизионните камери често се насочваха към холивудската звезда Хю Джакман, гледащ мача от трибуните през първото полувреме.

И въпреки че Салах заслужено ще доминира в заглавията, голяма заслуга за победата трябва да отиде и на вратаря на Ливърпул Алисон.

Той направи зашеметяващо спасяване на Джеферсън Лерма през първото полувреме, когато мачът беше нулев, а след това илюстрира защо е смятан за един от най-добрите стопери в света, като попречи на Йоахим Андерсен да изравни в последните минути на мача.

Източник: cnn.com