Морган Гибс-Уайт е звездата, докато Нотингам Форест повишава надеждите за оцеляване
Breaking News | 2024-04-02 | 23:45:19

Морган Гибс-Уайт вдъхнови Нотингам Форест за жизненоважна победа с 3-1 над Фулъм, която облекчи опасенията им за изпадане във Висшата лига.

Гибс -Уайт показа виртуозно представяне в златното първо полувреме, което доведе до аванс от 3-0 на Форест.

След като настрои откриването на Калъм Хъдсън-Одои, той видя как Крис Ууд направи 2-0 преди завършвайки отбелязването с добър завършек на удара на полувремето.

Тези страхотни начални 45 минути поставиха основите само за победа във втора лига през 2024 г. за Форест и първата, откакто им бяха отнети четири точки за нарушаване на правилата за печалба и устойчивост на Висшата лига миналия месец.

Това отвори разлика от три точки пред Лутън, който заема 18-та позиция и гостува на гонещия за титлата Арсенал в сряда вечер.

Форест трябваше да издържи нервно време, тъй като ударът с глава на Тосин Адарабиойо даде спасителен пояс на Фулъм и гостите прекараха по-голямата част от второто полувреме, за да чукат вратата.

Котиджърс се нуждаеха от късно завръщане, за да спечелят точка на дъното Шефилд Юнайтед в събота, но те не можаха да повторят постижението тук, тъй като платиха цената за хаосния начален половин час.

Форест започна с летящ старт, като изведе напред в деветата минута.

Добър обрат на Гибс-Уайт създаде пространство за себе си и той отстрани Хъдсън-Одои с дързък пас извън обувката.

Бившето крило на Челси свърши останалото, напредвайки в наказателното поле, преди да влезе навътре и да стреля в долния ъгъл.

Гибс-Уайт беше в настроение и почти хвърли втори удар за Хъдсън-Одои с още едно добро умение, правейки глупак Тосин, но неговият съотборник не успя да завърши, тъй като Бернд Лено излезе добре и блокира.

Лено няма да иска да види повторения на момента, в който Форест удвои преднината си в 19-та минута.

Ууд получи топката с гръб към вратата на 25 ярда, обърна се и видя, че Лено направи няколко крачки вляво от него, насочи удар в противоположния ъгъл, който беше напълно непазен.

Домакините бяха електрически и трябваше да води с 3-0 скоро след това, но Антъни Еланга отсече гредата след едно-две с жизнения Гибс-Уайт.

Босът на Фулъм Марко Силва беше видял достатъчно и направи тройна смяна след 33 минути.

Алекс Иуоби, Саша Лукич и Хари Уилсън бяха изтеглени от Том Кеърни, Адама Траоре и Уилиан, но промените не спряха вълната.

Форест спечели златен 45 минути с нов брилянтен гол в добавеното време на първото полувреме, когато Гибс-Уайт игра едно-две с Данило и вкара гол в долния ъгъл.

Каква разлика могат да направят 15 минути, когато Фулъм излезе след пробив и веднага си дадоха надежда.

Тосин се изкачи най-високо от корнер на Андреас Перейра и стрелна с глава към далечната греда.

Уилиан и Кейрни бяха блокирани, докато гостите продължиха да натискане, но Форест се приближи на няколко сантиметра от това да убие играта, когато Неко Уилямс нахлу навътре и видя отразен удар, който се разби в напречната греда. спаси от вратаря на Форест Мац Селс, а Кени Тете засече резултата от ъглов удар към напречната греда.

Уилиан беше на косъм с криволичещо усилие и Траоре изстреля гредата, но Форест удържа за сеизмично победа.