Мрежите, които все още търсят отговори след загуби, продължават в Париж
New York Post | 2024-01-13 | 05:11:34

Мрежите пребивават в Париж в търсене на отговори на едномесечния си спад, но все още са твърдо в неведение, след като отново загубиха в Града на светлината.

Загубата в четвъртък от Донован Мичъл и Кавалиърс отбеляза седмата за плъзгащите се Нетс в последните им осем мача и 12-та от 15 от 13 декември, за да падне до общо 16-22 след старт от 13-10.

Това ги остави едва да се вкопчат в позиция №10 за игра в класирането на Източната конференция няколко мача от средата на редовния сезон от 82 мача, влизайки в петъчната лига.

Културното значение на тяхното пътуване до Франция през сезона беше неоспоримо, но Нетс се завърнаха у дома в петък, за да се изправят пред обезсърчителен сегмент от графика си с пет от следващите си седем срещу отбори, които в момента имат победи, започвайки в понеделник в Barclays Center срещу топлината.

Мрежите успяха да вкарат само 34 точки в едно брутално първо полувреме срещу Кавс и въпреки че удвоиха тази обща сума с 68 през последните две четвърти, те нямаха защитни отговори за Мичъл, който завърши с 45 точки.

„Това е точното послание, което имах за групата. Все още вярвам, че тази група може да постигне някои неща и можем да играем последователен баскетбол,” каза треньорът на Нетс Жак Вон след мача. „Наистина помага да сме здрави, но не можем да използваме това като извинение.

„Способността ни да създаваме и измисляме нещата заедно, както направихме през второто полувреме, просто трябва да продължим да имаме този начин на мислене в играта.“

Наистина, двама от техните петима титуляри, Спенсър Динуиди и Дориан Фини-Смит, играха ограничени минути, след като получиха интравенозно лечение за заболявания, докато резервният център Дей’Рон Шарп беше извън линията със свръхразтегнато коляно.

Все пак титулярното крило Кам Джонсън беше резервиран през цялата четвърта четвърт в полза на резервите Кам Томас и Лони Уокър IV, след като отбеляза най-ниските за сезона три точки при стрелба 1-за-7.

Томас и Уокър комбинираха 46 точки от пейката и помогнаха на Нетс да се доближат до седем в последната четвърт.

26 точки на Томас бяха най-много за него в седем мача, откакто беше заменен в стартовия състав от Фини-Смит на 29 декември срещу Уизърдс.

„Играта му се развива, страхотно е за него да го направи на международната сцена“, каза Вон. „За известно време ние го стартирахме, но бяхме доста малки и ни беше трудно да отскочим… Това наистина е недостатък за нас, да отскочим баскетбола и да дадем на [противниците] допълнителни възможности.

„Това, което виждам за Кам е, че той е страхотен баскетболист и моето послание към него е „Някои вечери ще завършиш, някои нощи ще започнеш“. Може да е и обратното. [Четвъртък] той не започна, но завърши играта вместо нас. Така че просто ще продължа да го тренирам като баскетболист, независимо дали е шести, седми, осми или титуляр, и оценявам това, което прави за нас като баскетболист.“

Микал Бриджис се изравни с Томас с 26 точки, но той имаше само един отбелязан гол от игра и шест точки, докато Нетс изоставаха с цели 22 в грозното първо полувреме.

„Второто полувреме е положително за нас, но мисля, че това, което нарани, беше „L“ на Портланд преди да дойде тук, опитвайки се да продължим серия от две победи [преди да заминем за Париж]“, каза Бриджис. „Станахме по-добри в защита в тренировките, имайки малко време за тренировки [вторник и сряда], но очевидно трябва да сме много по-добри. Загубата на всяка игра боли.”

С по-малко от четири седмици остават на GM Шон Маркс да осигури промяна на състава преди крайния срок за търговия на 8 февруари, загубите и болката продължават за Нетс.

„Трябва да си помагаме като екип“, добави Бриджис. „Справихме се добре, но трябва да си помагаме взаимно в защита. Ако един човек бъде издухан, трябва да имаме някой да се засили. Трябва да сме по-добри от това. Игрите няма да са перфектни, но трябва да можете да си помагате и да се покривате.