Мрежите развалят първия поглед върху Big 3
New York Post | 2023-12-14 | 08:44:18

на Suns, воден от Kevin Durant***

PHOENIX — Big 3 експериментът на Brooklyn с Kevin Durant, фланкиран от Kyrie Irving и James Harden, пламна.

Сряда беше първият поглед на лигата към версията Big 3 на Дюрант със Слънцата по време на загуба със 116-112 от бившия му отбор.

Дюрант беше повишен до вероятно да се изправи срещу Нетс, след като пропусна предишните два мача поради изкълчен ляв глезен. Той, Девин Букър и Брадли Бийл – всички елитни голмайстори – бяха играли само едно полувреме заедно поради контузии, което идваше в предсезона.

Разбира се, Големите 3 на Нетс изиграха само 16 мача заедно, достигайки 13-3. Липсата на готовност на Ървинг по различни причини и лошият гръб на Бен Симънс – след като Хардън се измъкна чрез търговия – допринесоха за Дюрант най-накрая да поиска трансфер във Финикс през февруари, мегасделка, която върна Микал Бриджис, Кам Джонсън, четирима първи -избори от рунд и друга размяна в първия рунд.

Симънс (нараняване на левия долен гръбначен нерв), резервният защитник Денис Смит младши (изкълчване на горната част на гърба) и шестият играч Лони Уокър IV (разтежение на лявото подколенно сухожилие) бяха извън игра в сряда. Новобранците от първия кръг Дарик Уайтхед и Ноа Клоуни, както и двустранният Кеон Джонсън, бяха назначени в G-лигата.

Джейлън Уилсън и Армони Брукс бяха извикани от Лонг Айлънд да се присъединят към Нетс при това пътуване.

Насир Литъл, който изчисти протокола за сътресение, вкара 10 за 27 минути за Финикс. Грейсън Алън (разтежение на слабините отдясно), Деймиън Лий (операция на десния менискус) и Джош Окоги (дясно бедро) бяха аут за Сънс.

След размяната на крайния срок през миналия сезон, Дюрант влезе в сряда, след като изигра 27 от възможните 50 мача за Финикс – средно 29,5 точки, 6,3 борби и пет асистенции.

Бриджис беше изиграл всичките 49 възможни мача за Бруклин — средно 24,5 точки, 5,2 табла и 3,3 асистенции (всички рекорди в кариерата) — а Джонсън бе записал 40 от 49 — средно 15,9 точки и 5,2 борби.

Кам Томас изигра шестия си пореден мач, откакто се завърна след изкълчването на глезена, като се измъкна от скромно занасяне. Младият гард с високи резултати отбеляза средно 15,8 точки в сравнение с предишните си четири, но в сряда отбеляза най-добрия за отбора 24 точки – 6-за-17 от полето, включително 4-за-8 от 3.

Мрежите не планират да дават почивка на играчи за втората вечер от четвъртък в един километър Денвър.

„Това не е намерението. Ще бъдем готови за рокендрол. Ще получим оценка за нашата група след мача. Но цялото намерение е да се опитаме да получим и един [четвъртък]“, каза Жак Вон.

От сезон 2018-19 отборите, които играят гостуващ мач в Денвър във втория мач от последователен мач, имат общ резултат само 8-27, според Elias Sports Bureau.

След като бяха привлечени в твърде много опити от средна дистанция при загубата от Сакраменто в понеделник, Бруклин беше 15 от 41 от дълбочина срещу Слънцата с профил на удари, който много повече отговаряше на характера на отбора им.