Мюнстър отпадна от Шампионската купа след загуба от Нортхемптън
Breaking News | 2024-04-07 | 16:48:49

Нортхемптън стигна до четвъртфиналите на Шампионската купа, след като два опита на Джордж Хенди сломиха съпротивата на Мънстер при победа с 24-14.

Хенди, 21-годишно заместващо крило на Светците, пресечено два пъти в последната четвърт на увлекателна среща от 1/8-финалите, водена от лидерите на Gallagher Premiership и настоящите носители на короната на United Rugby Championship.

Нортхемптън преодоляха най-ужасния си групов сблъсък през януари и този реванш от финала от 2000 г. беше също толкова драматичен въпреки завихрящите се ветрове, които правеха ритането и патрулирането в задното поле трудно.

Светците пропуснаха контузения краен защитник Джордж Фърбанк, едно от най-ефективните им атакуващи оръжия този сезон, докато друга влиятелна английска звезда Алекс Мичъл беше ограничена до поддържаща роля извън резервната скамейка.

И все пак те доведоха до решаващия момент в мача, когато заместващият бек Хенди завърши превъзходен опит стана възможно благодарение на решението на Фин Смит, преди английският национал до 20 г. Хенди да покаже сила да вземе втория си резултат в 73-ата минута.

Нортхемптън се присъединява към съперниците си от Премиършип Арлекинс и Ексетър в четвъртфиналите следващия уикенд, където ще домакин на южноафриканския отбор Булс.

Английският отбор си проправи път през първите 10 минути, поглъщайки фаза след фаза на ранната атака на Мюнстер, преди да отвърне с първата си атака чрез Джеймс Рам.

Ирландските гости се върнаха направо в офанзива, за да изравнят чрез крилото Шон О'Брайън и неистовото темпо в началната четвърт продължи, докато съперниците се редуваха, за да заплашват белите.

Munster очевидно бяха на върха, обаче, с нарастващата си доминация, основана на способността им да запазят притежанието и намерението да поддържат топката в движение, тактики, които създаваха дупки в защитата на домакините.

Майк Хейли беше следващият оувър след полувремето на схватката Том Джеймс се беше наклонил при опити, за да запази движението живо и в знак на борбите на Нортхемптън, обръщане близо до тяхната линия предизвика бурни аплодисменти от феновете им.

Бяха им дадени. повече за какво да викат, когато Томи Фрийман надбяга в 36-ата минута, след като светците бяха засмукали защитници след схватка, за да създадат пространство в халфовата линия.

Играта с висок октан продължи през второто полувреме, но Мюнстер вече не беше способни да задържат топката за толкова дълги периоди, докато грешките при боравенето все повече се отразяваха на показаното начинание.

Вместо това Нортхемптън контролираха територията и притежанието и видяха редица ходове, осуетени от грешки, причинени от самите тях , атаката им се развихри прекрасно в 61-та минута, за да центрира Хенди.

Ходът започна от аут в рамките на 22 на светците, като Смит се втурна напред и захранваше Оли Слейтхолм от крилото си със забавен пас преди Рам да изпрати Хенди.

Смит се провали с реализиране и след това опит за дузпа, вятърът се намеси, за да превърне двата ритника в лотария, но Хенди сложи край на всяко съмнение, когато счупи два подхвата, за да докосне отляво ъгъл.