Надеждите и мечтите на Knicks за шампионата започват и завършват с Jalen Brunson
New York Post | 2024-03-09 | 07:33:35

Jalen Brunson спечели две национални шампионати във Villanova, така че той знае как една звезда трябва да блесне по време на March Madness.

Толкова много за Никс ще зависи от завръщането на Джулиъс Рандъл и О. Г. Ануноби, но докато те се завърнат, Брънсън ще трябва да стабилизира кораба и да навигира Никс през влудяващите мартенски морета, които са направили базата на феновете морска болест напоследък.

Всеки един мач, започвайки с двубоя с 98-74 над 37-27 Меджик в петък вечер, има значение за 37-26 Никс, които се оказват в отчайващо задръстване с пет отбора с Меджик, Хийт, Пейсърс и Сиксърс в Източната конференция, за да избегне страховития play-in турнир.

Мартенска лудост: следват два решаващи домакински мача със Sixers в неделя вечер и вторник вечер.

„Знаем, че това е моментът, когато всичко се засилва“, каза Том Тибодо, „така че просто трябва да продължим да се борим, докато не си върнем всички“.

Шампионът в тежка категория на баскетбола в Ню Йорк излезе пушащ дори с контузия на лявото коляно, която го поставяше под въпрос преди загрявките.

„В седем часа разбрах, че играя“, каза Брънсън.

Брансън беше попитан какво си е мислил, когато се е свил на пода в Кливланд миналата неделя.

„Помислих си за хиляди различни ситуации какво би могло да бъде“, каза Брънсън, „и просто се радвам, че не е така.“

Брунсън вкара 17 от своите 26 точки (11 за 19 от игра) в решаващото първо полувреме и Никс играха с Дий-Фенс, сякаш нямаше утре и никога не бяха заплашени, докато правеха изявление след три загуби от Меджик и се премества на четвърто място.

„Знаехме, че имат нашия номер“, каза Брънсън.

Брунсън е този, който сега носи на плещите си надеждите и мечтите на един обсебен, гладуващ за шампионат град. Той е All-Star the Garden serenades с припеви на „MVP, MVP, MVP“.

Той е този, който прави всички по-добри. Той е този, който признава Печелившото време в четвъртата четвърт.

Никой няма да съжалява за Никс междувременно. В баскетбола няма плач. Никой не отлага игрите, докато Рандъл и Ануноби се върнат.

Какво се случва на и извън корта Garden

Регистрирайте се за Inside the Knicks от Стефан Бонди, седмично ексклузивно издание на Sports+.

Благодаря ви

напишете своя емайл адрес

Щраквайки по-горе, вие се съгласявате с Условията за ползване и Политика за поверителност.

Насладете се на този ексклузивен бюлетин на Post Sports+!

„Имаме повече от достатъчно“, продължава да повтаря Тибодо.

Независимо дали вярва в това или не, това е, което той има да каже.

Брансън го улеснява да повярва. Неговият инстинкт и визия за корта са елитни и очевидно устойчиви на ръжда след един пропуснат мач. Той почти винаги играе правилно.

Това се случи една вечер, когато Никс наистина имаха повече от достатъчно.

„Всяка победа е голяма победа, независимо кой е“, каза Брънсън. „Ясно е, че в класирането сме точно там с тях, но няма значение срещу кого играем, трябва да засилваме всеки мач със същия манталитет и същото мислене.“

Първото полувреме: упорита защита (осем блокади), 9 от 16 от 3 и безмилостен състезателен огън от Джош Харт (19 точки, седем борби, четири асистенции) и Прешъс Ачуа (15 точки, 14 борби).

И, разбира се, Джейлън Брънсън.

Брансън вкара 10 от първите 21 точки на Никс в началото 6:30. Brunson, след осемминутна почивка, предприе бърз пробив срещу Paolo Banchero и удари плаващ удар, а след това и 3, падащи назад в задната му част. Моля, простете въздушната топка от центъра.

„НЛО за Брънсън“, каза Клайд Фрейзър. Брънсън съблече Банчеро и полувремето приключи с Никс 55, Меджик 39.

В третото тримесечие имаше една поредица, която олицетворяваше нощта. Achuwa пропусна чипи, грабна отскочилото, пропусна последващото, грабна отскочилото, отправи пас, падащ извън границите под коша към Donte DiVincenzo, чиито 3 направиха 74-52. Корнер 3 от Deuce McBride - и фаул и едно от Banchero - направи резултата 78-52.

Скандиранията „MVP“ избухнаха в края на четвъртата четвърт за Брънсън след корнер 3, преди да пропусне 3, които Харт заби с дясната си ръка и ликуваше, а Градната ликуваше с него.

„Щастлив, че най-накрая успя да бъде атлетичен поне веднъж“, каза Брънсън със старинния си сарказъм.

Мартенска лудост в градината. Точно това, което Jalen Brunson харесва и къде го харесва.