Надеждите на Астън Вила са на пух и прах след поражението у дома от Олимпиакос
Breaking News | 2024-05-02 | 00:06:05

Надеждите на Астън Вила да стигне до първи европейски финал от 1982 г. насам са на пух и прах след загубата с 4-2 в първия мач от полуфинала на Лига на конференциите Европа срещу Олимпиакос.

Вила, който изигра най-големия си мач в Европа от спечелването на европейската купа преди 42 години, претърпя гръцка трагедия, когато се разпадна на родна земя.

Аюб Ел Кааби отбеляза хеттрик и отклоненото усилие на Сантяго Хезе направи тази вечер незабравима за отбора на собственика на Нотингам Форест Евангелос Маринакис.

Хет - трикът завършен! ⚽⚽⚽ @AyoubElKaabipic.twitter.com/uawawljRLE

— ФК Олимпиакос (@olympiacosfc) 2 май 2024 г.

Вила изглеждаше готов да поеме контрола над равенството след голове от двете страни на полувремето на Оли Уоткинс и Муса Диаби направиха 2-2, но те капитулираха, допускайки два пъти за 11 минути.

Дори тогава, те можеха да увеличат шансовете си, но Дъглас Луис пропусна дузпа в последните 10 минути.

Унай Емери преследва пети европейски трофей, но това сега изглежда малко вероятно, тъй като отборът му трябва да компенсира разликата от два гола в реванш следващата седмица в Атина.

И това ще бъде трудна задача, като се има предвид, че те са спечелили само две от шест европейски мача като гост досега този сезон, а Олимпиакос е известен като трудно място за отиване.

Никой не очакваше точно колко неистов ще бъде мачът и тонът беше зададен в първите 10 минути.

Вратарят на Олимпиакос Костас Цолакис направи страхотно спасяване, когато се хвърли отляво и стигна с пръсти до удара на Морган Роджърс.

След това домакините държаха топката в мрежата, когато Леон Бейли кимна от корнер, но Италианският рефер Марко Гуида го отсъди за нарушение на Клемент Ленгле при натрупването.

Вила имаше нужда от това, за да се отчете, тъй като равенството изглеждаше като отнето им в пагубна 13-минутна магия, в която те падна с 2-0.

Олимпиакос смълча Вила Парк, когато изведе напред в 17-ата минута.

Хутър удар на Чикиньо вкара Ел Кааби в гол и той клинично стреля покрай Робин Олсен в пред Holte End.