Надеждите на Ирландия за турнир от Големия шлем приключиха след загубата на Англия от Туикънъм
Breaking News | 2024-03-09 | 21:40:48

Маркъс Смит отбеляза гол за отпадане в последната минута, докато Англия сложи край на двойната мечта на Ирландия за турнир от Големия шлем с твърда победа с 23-22 в събота в Туикенъм.

Ирландия ще се почувства огорчена, след като официалните лица изглежда пропуснаха лош мач срещу Джак Конан в края на деня, но това беше най-добрата атака на Англия от години, когато те изведоха шампионата на Шестте нации до финалния кръг.

След шокиращата загуба на Шотландия от Италия, Ирландия знаеше, че победата ще им даде титлата с резервен рунд и ще ги подготви за последователни турнири от Големия шлем.

Англичанинът Маркъс Смит рита дроп гол, за да спечели мача. Снимка: Andrew Fosker/Inpho

Те изглеждаха на пътя с преднина от 12-8 на полувремето чрез четири дузпи на Джак Кроули, въпреки че Англия отбеляза единствения опит чрез Оли Лоурънс.

Ирландия скочи със 17-8 напред благодарение на опита на Джеймс Лоу в началото на второто полувреме, но Англия отговори с опити на Джордж Фърбанк и Бен Ърл, за да спечели три точки преднина в последната четвърт.

Втори опит на Лоу върна Ирландия напред , само за заместник-половин Смит, за да изпрати Туикнхам див на смърт. Ирландия има 16 точки, като Англия, която гостува на Франция следващата седмица, е втора с 12. Шотландия, която идва в Дъблин следващата седмица, има 11.