Надеждите на Лутън за оцеляване се разбиха, след като Брентфорд започна бунт на Кенилуърт Роуд
Breaking News | 2024-04-20 | 19:09:33

Надеждите на Лутън за оцеляване във Висшата лига бяха нанесени огромен удар, след като те претърпяха домакинска загуба с 5-1 от Брентфорд, което на практика гарантира на гостите за четвърти пореден сезон в най-високата елита.

Поставилите се на 18-о място Хетърс можеха да се измъкнат от зоната на изпадащите с победа, но бяха отменени от хлъзгаво атакуващо представяне на пчелите, водени от Йоане Уиса и Браян Мбеумо.

Тъй като Иван Тоуни не участваше поради продължаващия му проблем с тазобедрената става, Томас Франк гледаше как неговата плавна предна четворка се разбунтува на Кенилуърт Роуд, като Уиса беше гол два пъти през първото полувреме, за да достигне 10 гола за кампанията.

Итън Пинок осигури точките с трети гол в 62-ата минута, преди Кийн Луис-Потър да вкара заслужен гол две минути по-късно.

Блестящият Мбеумо имаше ръка при петия удар на Брентфорд, когато Кевин Шаде стреля след 86 минути и въпреки утехата в добавеното време за Люк Бери, следобедът принадлежи на Брентфорд, след като те се придвижиха до 35 точки – 10 над борещия се Роб Едуардс с четири мача до края.

Лутън беше подсилен преди удара с Габриел Ошо и Алберт Самби Локонга, изненадващо обявени за годни и шумна атмосфера посрещна играчите, но гостите бяха тези, които започнаха най-силно. възможност, когато стреля в страничната мрежа, след като беше прехвърлен от Микел Дамсгаард.

Докато Хетърс отговориха с Алфи Даути, който успя да изпробва Марк Флекен, Брентфорд продължи да създава положения, а Томас Камински направи добро спасяване на осуети удара с глава на Люис-Потър в 19-ата минута след отлично центриране на Серхио Регуйлон.

Чувстваше се само въпрос на време атакуващият квартет на пчелите да накаже домакинския отбор и да пристигне надлежно след 24 минути игра.

Решаващо прихващане на Кристофър Айер откри Мбеумо в пространството и той докосна Уиса, който простреля Камински от 20 ярда за превъзходно отваряне.

Лутън почти изравни веднага, когато Джордан Кларк премина на Tahith Chong, но той разби, преди те да претърпят нова неуспех, когато Issa Kabore излезе с контузия в глезена.

Брентфорд продължи да заплашва и само блок от Teden Mengi не позволи на Люис-Потър след опасно бягане преди разкошен извит удар на Мбеумо, който се разби в напречната греда.

И все пак късметът на Лутън изчезна в добавеното време на първото полувреме, когато Мбеумо дриблира в зоната и центрирането му се претърколи на пътя на Уиса, който изби вратата .

Едуардс реагира, като пусна Бери, но атакуващата мощ на Брентфорд остана разликата и Камински трябваше да бъде нащрек, за да спаси ниския удар на Дамсгаард преди изтичането на часа.

Трети гол дойде скоро. след като Pinnock центрира с глава от корнер на Reguilon, което предизвика скандирания „ние оставаме на крака“ от страна на феновете на гостите.

Две минути по-късно те имаха четвърти повод за празнуване, след като висок пас на Damsgaard намери Mbeumo, който изби за Люис-Потър да се насочи към задната греда.

Мбеумо беше превъзходен и той отново участва в петия удар на Брентфорд, след като неговият разделящ защитата пас намери Виталий Джанелт, който настрои Шаде за просто докосване -in.

Лутън наистина имаше последната дума, тъй като Бери се хвана за грешка, за да заобиколи Флекен и направи 5-1 във втората минута на добавеното време, но надеждите им да победят отпадането изглеждат още по-слаби сега въпреки че беше аплодиран от феновете на домакините през цялото време.