Надеждите за титлата на Арсенал достигнаха, тъй като Астън Вила закъсня, за да спечели заслужената победа на Емирейтс
Breaking News | 2024-04-14 | 21:41:03

Астън Вила на Унай Емери сериозно наруши кандидатурата на Арсенал за титлата във Висшата лига, тъй като два късни гола им донесоха заслужена победа с 2-0 на стадион Емирейтс.

В още един обрат в сблъсъка, артилеристите бяха добре победени, тъй като Леон Бейли и Оли Уоткинс отбелязаха в рамките на три минути един от друг, за да зашеметят феновете на домакините.

Ливърпул загуби на Кристъл Палас по-рано в неделя и пето поражение в лигата от кампанията на Арсенал оставя отбора на Микел Артета на второ място – две точки зад действащия шампион Манчестър Сити.

Два изстрела в целта. Два гола.

Огромна победа в стремежа на @AVFCOfficial за квалификация за Шампионската лига на УЕФА!#ARSAVLpic.twitter.com/yEsEWUsa4I

— Висша лига (@premierleague) 14 април 2024 г.

Вила бяха брилянтни през второто полувреме, те доминираха и превъзходството им в крайна сметка се отплати, тъй като резервата Бейли вкара гол на задната греда, преди Уоткинс да се възползва от високото попадение на Арсенал линия, за да пробие вратата и да завърши с апломб.

Това беше първото пътуване на бившия шеф на Арсенал Емери тук с Вила и беше такова, на което той би се зарадвал, докато испанецът танцуваше нагоре по тъчлинията, когато Бейли излезе от безизходицата .

Притиснат между двата мача от четвъртфиналите на Шампионската лига с Байерн Мюнхен, този мач на Вила винаги е щял да се окаже тест за Арсенал и той се провали.

Кай Хаверц принуди Емилиано Мартинес да спаси ниско ниво в началото, преди и Габриел Хесус, и Букайо Сака да видят удари в страничната мрежа.

Габриел Магалаес беше камък в задната част за Арсенал този сезон, но той подари притежание на Уоткинс, който почти се възползва напълно, само за да види удара му, върнат от вътрешната страна на гредата.

Арсенал отиде направо в другия край и почти поведоха сами, но бившият артилерист Мартинез направи зашеметяващо рефлексно спасяване, за да предотврати опит на Леандро Тросард от близко разстояние. за да облекчи част от натрупването на напрежение около Емирейтс.

Страните изравниха на почивката, но Вила беше много по-добрата екипировка след паузата, ограничавайки домакините до само четири удара през второто полувреме.

С негова страна в надмощието, Емери се обърна към резервната си скамейка и представи Бейли на мястото на Муса Диаби, въпреки че Юри Тилеманс беше този, който беше близо до момента по-късно.

Олександър Зинченко бе хванат в притежание на границата на собственото си наказателно поле, като Тилеманс ограби топката и уцели гредата и гредата със свиреп удар.

Артета замени Бен Уайт , Мартин Одегаард и Хесус, докато той гледаше да освежи нещата, но в заключителните етапи преследващият Шампионската лига Вила щеше да продължи да спечели трите точки, които представянето им напълно заслужаваше.

Бейли беше на точното място в точния момент, когато центрирането на Лукас Дигне от ниското се измъкна от всички и се приземи в задната греда, където Бейли вкара в празна врата.

Арсенал реагира като се преместиха още по-нагоре на терена, но това трябваше да докаже тяхната гибел, тъй като дълга топка отгоре беше вкарана от Уоткинс, който проби от собствената си половина, за да я прибере, да задържи Емил Смит Роу и да направи чудесен завършек над Дейвид Рая.

Въпреки че резултатът може да окаже голямо влияние върху дестинацията на титлата във Висшата лига, той също подобрява надеждите на четвъртия Вила за класиране в Шампионската лига, тъй като сега те се придвижват на три точки пред Тотнъм.